Impress.js - niesamowite prezentacje w przeglądarce z użyciem CSS3

Impress.js – niesamowite prezentacje w przeglądarce z użyciem CSS3

Opublikowano 3.01.2012 19:12 - 3


Do przygotowania atrakcyjnej prezentacji, będzie niezbędne doskonałe przygotowanie merytoryczne, znajomość tematu ale także i sama forma nie pozostanie bez znaczenia.

Nie ma nic gorszego niż wysłuchiwanie Pana, który gada jak zaprogramowany, jednostajnie – bez większych emocji, wywołując kolejne – mało dynamiczne slajdy swojej prezentacji. Oczywiście o ile temat ciekawy, to i forma mniej istotna, gorzej jeśli sama treść mało atrakcyjna – pozostaje nam tylko wywołanie wrażenia ciekawą formą naszej prezentacji.

Pamiętam, kiedyś miałem okazje oglądać prezentacje przygotowaną w C++, to też jakiś pomysł – natomiast ja chciałbym zaprezentować Wam niesamowitą bibliotekę o nazwie impress.js, za pomocą której przygotujecie zapierające dech w piersiach – prezentacje. Jedyne co będzie Wam potrzebne to przeglądarka obsługująca większość standardów CSS3.

Niestety, nawet najnowszy Firefox (nr 9)  sobie z biblioteką nie poradzi – z kolei Chrome 16 nie miał większych problemów. Jak przygotować własną prezentację z wykorzystaniem impress.js? Wystarczy wybrać najbardziej interesujące nas elementy/animacje i wstawić odpowiednią ilość elementów w pliku HTML a na końcu uzupełnić je odpowiednią treścią. Et voila.

Po obejrzeniu wersji demonstracyjnej, gwarantuje że do Power Pointa już nie wrócicie. Pamiętajcie, żeby demo uruchomić poprzez przeglądarkę Chrome.

Demo Pobierz

Wieści z Rozładowani.pl