Nie ma nic gorszego niż wysłuchiwanie Pana, który gada jak zaprogramowany, jednostajnie – bez większych emocji, wywołując kolejne – mało dynamiczne slajdy swojej prezentacji. Oczywiście o ile temat ciekawy, to i forma mniej istotna, gorzej jeśli sama treść mało atrakcyjna – pozostaje nam tylko wywołanie wrażenia ciekawą formą naszej prezentacji.

Pamiętam, kiedyś miałem okazje oglądać prezentacje przygotowaną w C++, to też jakiś pomysł – natomiast ja chciałbym zaprezentować Wam niesamowitą bibliotekę o nazwie impress.js, za pomocą której przygotujecie zapierające dech w piersiach – prezentacje. Jedyne co będzie Wam potrzebne to przeglądarka obsługująca większość standardów CSS3.

Niestety, nawet najnowszy Firefox (nr 9)  sobie z biblioteką nie poradzi – z kolei Chrome 16 nie miał większych problemów. Jak przygotować własną prezentację z wykorzystaniem impress.js? Wystarczy wybrać najbardziej interesujące nas elementy/animacje i wstawić odpowiednią ilość elementów w pliku HTML a na końcu uzupełnić je odpowiednią treścią. Et voila.

Po obejrzeniu wersji demonstracyjnej, gwarantuje że do Power Pointa już nie wrócicie. Pamiętajcie, żeby demo uruchomić poprzez przeglądarkę Chrome.

[s_button link=”https://bartaz.github.com/impress.js/” color=”#57839F” ]Demo[/s_button] [s_button link=”https://bartaz.github.com/impress.js/” color=”#57839F” ]Pobierz[/s_button]


Posłuchaj nas!