Opcja edycji wysłanych wiadomości z pewnością ucieszy wielu użytkowników iPhone. Apple właśnie zrobiło pierwszy krok na drodze do jej wprowadzenia.

Informacje o kolejnych wnioskach patentowych giganta z Cupertino zawsze wywołują pewien dreszcz ekscytacji nie tylko wśród klientów marki. Niezależnie, czy mowa tutaj o komputerze z zakrzywionym ekranem, czy też wodoodpornym iPhonie, inwencja inżynierów Apple śledzona jest z uwagą przez media i branżowych obserwatorów. Tym razem co prawda trudno mówić tu o rewolucyjności proponowanego rozwiązania, jednak z pewnością znajdzie ono wielu zainteresowanych. Szczególnie wśród stałych użytkowników iPhone.

Touch ID ma pojawić się w Apple Watch

Marka postanowiła bowiem wziąć na warsztat iMessage. Złożony do amerykańskiego Urzędu Patentów i Znaków Towarowych wniosek obejmuje szereg nowych funkcji, jakie ma zyskać komunikator, wśród nich m.in. grupowanie wiadomości czy możliwość tłumaczenia ich na inne języki. Największe zainteresowanie wzbudziła jednak opcja edycji wysłanych wiadomości dostrzeżona w nowej wersji menu aplikacji. Opcja oferowana w wielu komunikatorach wciąż nie jest dostępna dla użytkowników iMessage. Nie wiadomo kiedy to się zmieni, jednak sama wzmianka we wniosku patentowym jest już pewnym krokiem do jej wprowadzenia.

Apple ma zresztą niemałe powody, aby rozwijać iMessage. Jak potwierdził sam Tim Cook, aplikacja, podobnie jak jej wideo-odpowiednik FaceTime odnotowują obecnie rekordowe wyniki, jeśli chodzi o ilość użyć. Nie trudno się domyślić, że główna w tym zasługa panującej pandemii, która zmusiła miliony użytkowników sprzętu Apple do pracy z domu i ograniczenie bezpośrednich kontaktów. W momencie, gdy wszyscy skupiają się na spektakularnym sukcesie Zooma w tym czasie, nieco zapominamy, że inne komunikatory także znacznie zwiększyły użycie. Biorąc pod uwagę, że coraz więcej mówi się, że obecna intensyfikacja kontaktów online zostanie z nami także w czasie po pandemii, rozwijanie tego rodzaju usług jak najbardziej ma sens.