Canon zapowiada nową usługę dla fotografów: image.canon

Canon zapowiada nową usługę dla fotografów: image.canon

Opublikowano 14.02.2020 9:06 -


Canon z końcem stycznie przypieczętował los serwisu Irista. Byliśmy pewni, że japońska firma kończy z usługami chmurowymi i zamierza skupić się na oprogramowaniu do zarządzania aparatami cyfrowymi. Tymczasem, właśnie poinformowano o nowej usłudze image.canon.

Z informacji, którą rozesłał do użytkowników Canon, jasno można było wywnioskować, że to koniec rozwiązań bazujących na chmurze. Canon sprawił nam jednak nie lada niespodziankę — nie dość, że wskrzesza pewne rozwiązania, to również ma zamiar zaproponować nowe.

Usługa image.canon startuje w kwietniu

Start usługi planowany jest na kwiecień tego roku. Niestety nie wiem, czy będzie ona dostępna w naszym kraju. Nie ma jednak żadnych przesłanek do niepokoju. Wszystkie znaczące usługi i oferty tego producenta jak zamknięta Irista, program CPS oraz oferty Cashback funkcjonują, nie przewidujemy więc, by inaczej miało być z image.canon. Nawet jeśli nie przetłumaczono jeszcze strony na nasz język.

Strona usługi image.canon funkcjonować będzie pod tym adresem.

Informacje na temat tej usługi zadebiutowały razem z zapowiedzią flagowego bezlusterkowca z bagnetem RF — Canon EOS R5, o którym przeczytacie tutaj.

canon Eos r5

PoDstawowe informacje

Strona, pod którą funkcjonować będzie usługa zdradza pewne informacje. Wiadomo, że pierwszym modelem, który będzie potrafił bezpośrednio komunikować się z usługą, to właśnie model EOS R5. Domyślam się, że podobna funkcja pojawi się również we wcześniejszych urządzeniach.

W usłudze odnajdą się zarówno profesjonaliści, entuzjaści fotografii, jak i amatorzy. Jej funkcjonowanie opiera się na łączności między aparatem lub aplikacją a usługą. Do usługi wysyłane będą pliki w oryginalnym formacie. Późniejszy dostęp będzie umożliwiony za pośrednictwem aparatu, aplikacji na smartfony i strony internetowej.

Wszystkie zdjęcia z aparatu będą przetrzymywane, w nienaruszonej formie przez 30 dni po tym czasie zostaną usunięte. Jeśli jakieś zdjęcia będzie chciał zostawić sobie „na później”, image.canon zaoferuje 10 GB przestrzeni w chmurze. Po roku pliki zostaną jednak usunięte.

Usługa będzie łączyć z najpopularniejszymi serwisami jak Facebook, Instagram, dysk i zdjęcia Google, Flickr czy Adobe CC. Co ciekawe powstanie też mechanizm synchronizacji usługi z komputerami PC oraz Mac.

To wszystko, co wiemy o nowej usłudze Canona. Damy znać, gdy tylko poznamy więcej szczegółów.

Wieści z Rozładowani.pl