Illustrator vs Photoshop - to który w końcu lepszy?

Illustrator vs Photoshop – to który w końcu lepszy?

Opublikowano 5.05.2015 8:05 - 10


Byś nie oskarżył mnie o ignorancję, bezpiecznie od samego początku, odpowiem na tak, źle postawione pytanie: zależnie od potrzeb. Moje umiejętności graficzne są zupełnie podstawowe, tak więc proste poprawki, przygotowanie materiału do druku czy poruszanie się między warstwami, to wszystko co potrafię. U mnie zaczęło się od słynnego Photoshopa, kiedy jeszcze 10 lat temu wpadłem w pasję robienia zdjęć. Tworzyłem ich hurtowe ilości, zaś całość poprawiałem w właśnie w powyższym programie. Automatycznie i płynnie zacząłem robić proste obróbki grafik na potrzeby strony, ale szczerze mówiąc, była to raczej męka niż efektywna praca.

Gdy słyszałem o grafice wektorowej, pierwsze na myśl przychodził mi Corel, który dla mnie był synonimem archaizmu. Nie wiem skąd te przekonanie, ale gdy kiedyś spróbowałem zrobić coś za pomocą tego narzędzia, uwierzcie mi – bardzo szybko się poddałem. Gdy jednak teraz widzę jak chociażby moja żona porusza się w Illustratorze, obiecuje sobie, że kiedyś znajdę czas i uzupełnię wszystkie braki związane z tym narzędziem. Tym bardziej, że wszystkie te grafiki, które załączyłem, raczej nie kłamią.

Przygotował je pan, który nazywa się M.A. KatherW ten prosty sposób, zostałem zmobilizowany, by (wedle grafiki) zmienić się z artysty w designera, brzmi dumnie, prawda?

Wieści z Rozładowani.pl