Ile zarabiają streamerzy i ich widzowie - raport [s02e23] WWWłaśnie Podcast

Opublikowano 17.04.2020 9:08 Aktualizacja: 19.04.2020 17:39 -


Omawiamy raport o streamerach oraz ich widzach. Adrian przytargał bardzo ciekawy zbiór informacji o tej branży.

O ile sama branża gamingowa jest ogromna i spory kapitał jest w niej ulokowany, o tyle jeśli chodzi o monetyzację, to już nie jest tak łatwo. To kolejny przykład tego, jak bardzo trzeba się nagimnastykować, aby zarobić na swojej publiczności.

Raport, o którym mówimy, możecie pobrać tutaj. Branża gamingowa jest bardzo ciekawa pod wieloma względami. Adrian bardzo często do niej zagląda w różnym kontekście. Z reguły jednak jest to oparte o dane. W tym odcinku przyglądamy się informacjom zawartym w raporcie na temat publiczności streamerów oraz samym streamerom.

Jest część o zarobkach, co interesuje bardzo wiele osób. Patrzymy na to jednak pod kątem tego, w jaki sposób wydawca gry może liczyć na sprzedaż jego tytułu przez to, że dany streamer tę grę pokazuje w swoich filmach. Niestety dla osób niewtajemniczonych dane mogą okazać się szokujące. Spora część streamerów nie zarabia na swojej działalności. Również duża grupa widzów nie posiada zarobków, jest w trakcie nauki, a samo oglądanie streama nie jest ich główną formą aktywności w tym czasie.

Dziś mała autoreklama. Adrian od jakiegoś czasu prowadzi kanał na Telegramie, na którym dzieli się ciekawymi informacjami właśnie ze świata GameDev. Jeśli posiadasz Telegrama i chcesz mieć dostęp do ciekawych linków, to zapraszam do dołączenia:  https://t.me/gamedevokiemliterata

Wieści z Rozładowani.pl