Jak już wcześniej pisałem, przygotowałem listę tego, co obejrzeć na Viaplay. Lista dość ambitna, bo i produkcje ambitne. Zacząłem po kolei i już po kilku odcinkach wiem, że Viaplay nie odstaje od znanych nam do tej pory Netflixa czy też HBO GO. Serwis ma w Polsce ambitne plany, dlatego wchodzą na rynek z rozmachem.

Oprócz wspomnianych seriali i filmów, które – co warto podkreślić – są w większości z lektorem (w przeciwieństwie do Apple TV+), Viaplay oferuje transmisje sportowe. Wśród nich Liga Mistrzów w Snookerze, ale dla polskich kibiców istotne są prawa do pokazywania niemieckiej Bundesligi. Jest to zarazem pierwsza usługa, której próżno szukać w odbiornikach satelitarnych, a w całości dostępna jest przez internet.

R E K L A M A

Viaplay – gdzie oglądać?

Aplikacja Viaplay o dziwo jest dostępna nawet na starszych telewizorach Smart. Posiadam Samsunga z 2018 roku i bezproblemowo odpaliłem apkę, co było niemożliwe w przypadku przytoczonego wcześniej Apple TV+ czy ostatnio Canal+ Online. Oczywiście pozostaje nam również komputer, tablet, laptop czy po prostu smartfon. Wszędzie tam aplikacja Viaplay jest dostępna.

Viaplay jest już dostępne Polsce! Co ciekawego obejrzeć w nowym serwisie?

Pamiętajmy, że nie jest to świeży serwis, bo istnieje na rynku skandynawskim już kilka lat, gdzie zdążył wyrobić sobie bardzo dobrą markę. W Polsce miejmy nadzieję będzie podobne, a lada chwila powinny pojawić się nasze rodzime produkcje. Firma szuka już w naszym kraju producentów.

Viaplay – ile kosztuje? Ceny

W przypadku pakietów abonamentowych wielkiej filozofii w przypadku Viaplay nie ma. Podobnie zresztą, jak z HBO GO – mamy jedną stawkę. Jest to dość konkurencyjna oferta w porównaniu z Netflixem, który ostatnio podniósł ceny. Amerykański gigant cieszy się u nas dużą popularnością, więc kilkuzłotowe podwyżki raczej nie odstraszą dużej liczby klientów. Tutaj możecie zobaczyć dokładnie, ile kosztuje Netflix. Jak to wygląda w przypadku Viaplay?

Pierwszy miesiąc Viaplay jest za darmo.

Następnie możemy zrezygnować z abonamentu, albo płacić 34 zł miesięcznie. Jest to dość niska cena, biorąc pod uwagę, że najdroższy pakiet Netflixa kosztuje 60 zł (najtańszy z jakością SD to koszt 29 zł).


Posłuchaj nas!