Ile kosztuje Netflix? Aktualne ceny abonamentów i ich porównanie

Ile kosztuje Netflix? Aktualne ceny abonamentów i ich porównanie

Opublikowano 12.06.2020 12:10 Aktualizacja: 13.06.2020 13:57 -


Netflix w Polsce wciąż jest czołowym serwisem streamingowym. Po wejściu usługi do naszego kraju szybko wygłodniali seriali na wysokim poziomie fani zaczęli rejestrować swoje konta. Ile aktualnie kosztuje Netflix?

Przyjrzałem się cenom abonamentu serwisu Netflix i zebrałem je w jedno miejsce. Mam nadzieję, że pomogę Wam w decyzji, który pakiet wybrać w zależności od potrzeb. To pozwoli Wam odpowiedzieć na pytanie czy warto kupować Netflix.

nie zobaczysz więcej tej reklamy jeśli do nas wrócisz :-)

Ile kosztuje Netflix?

W ofercie dostępne są aktualnie trzy opcje abonamentowe:

  • Netflix pakiet podstawowy
  • Netflix pakiet standard
  • Netflix pakiet premium

Najtańszą opcją jest oczywiście plan Podstawowy. Kosztuje on 34 złote miesięcznie. Mamy wtedy oczywiście dostęp do wszystkich pozycji w bibliotece (zarówno do seriali, jak i filmów), ale niska cena jest ze stratą dla jakości. W tej opcji otrzymujemy jakość 720p, czyli nie jest to jakość HD, a jedynie SD. W przypadku oglądania Netflixa na telewizorach starszej generacji, które obsługują jedynie HD Ready, to taka jakość powinna być wystarczająca. Dla lepszych TV i wyższej klasy urządzeń dostępne są pakiety wyższe. W pakiecie Podstawowym Netflixa będziemy mogli oglądać jednocześnie tylko na jednym urządzeniu.

Półka średnia, a jednocześnie optymalna, to plan Standard. Cena pakietu Standard to 43 złote miesięcznie. W zamian za to otrzymujemy jakość HD, a także możliwość oglądania Netflixa jednocześnie na dwóch urządzeniach. Możemy zatem stworzyć dwa osobne profile, a także oczywiście profil dla dzieci.

Najwyższym pakietem, a jednocześnie opcją dla najbardziej wymagających jest plan Premium. W tym abonamencie będziemy mogli cieszyć się jakością Ultra HD (jeśli oczywiście dysponujemy tej klasy urządzeniem). Możemy utworzyć także cztery profile i oglądać Netflixa na 4 urządzeniach jednocześnie. Koszt pakietu Premium to w tej chwili 52 złote miesięcznie.

Netflix – darmowy okres próbny

Netflix aktualnie w Polsce nie udostępnia darmowego okresu próbnego. Wcześniej był to jeden miesiąc, ale było to mocno nadużywane.

Ceny i pakiety aktualne na 11 czerwca 2020.

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację