500+, 1000+, Mama plus, mieszkanie plus – władza próbuje przekonać do siebie wyborców na wiele sposobów. Ja natomiast chciałbym przedstawić Ci zestaw ponad 1000 darmowych ikon dla każdego designera, niezależnie od poglądów.

Dobrych ikon nigdy za wiele. Zwłaszcza jak są one darmowe. Unicons to zestaw ponad 1000 ikon, przygotowanych i udostępnionych bezpłatnie przez serwis Iconscout. W paczce znajdziesz między innymi ikony z kategorii biznes, edukacja, medycyna, sport czy bezpieczeństwo. Znalazło się tu także miejsce dla emotikon oraz ikonek z zakresu multimediów, chmur i webu, interfejsów użytkownika, czy pogody, więc bez problemu użyjesz ich w aplikacji czy stronie www o dowolnej tematyce.

Ikony z zestawu Unicons możesz w łatwy sposób zagnieździć w kodzie swojej strony www, bez konieczności umieszczania każdego obrazka osobno. Dzięki dodaniu kilku linijek kodu możesz zmniejszyć sobie ilość pracy oraz objętość witryny, co powinno przyspieszyć jej czas ładowania.

Projekt Unicons nie jest jeszcze zakończony. Cały czas trwają prace nad optymalizacją oraz dodaniem nowych ikon. Postępy możesz śledzić za pomocą serwisu Github. Również w Githubie  znajdziesz różne adaptacje Unicons, stworzone przez społeczność, takie jak na przykład Unicons dla Vue. Brakuje Ci jakiejś ikony? Twórcy o tym pomyśleli, oddając możliwość zgłoszenia zapotrzebowania na dany kształt. Trzeba przyznać, że czas reakcji autorów jest bardzo zadowalający, przez co baza ikon cały czas rośnie.

Zestaw Unicons możesz pobrać w jednej paczce, w której poza ikonami w plikach svg, znajdziesz też font oraz pliki css, json oraz licencję. Możesz również użyć wygodnego pluginu Icondrop, przygotowanego przez twórców Unicons, serwis Iconscout. Za jego pomocą będziesz miał dostęp do ikon z zestawu Unicons, będziesz też mógł korzystać z zasobów serwisu Iconscout. Tutaj ceny wahają się od 9,99$ (dostępny jest darmowy miesięczny trial) za 30 ikon w wersji premium do 249$ za 750 ikon.

Unicons to bardzo ciekawy zestaw, z którego ja już kilkukrotnie skorzystałem przy projektowaniu interfejsu aplikacji mobilnej, strony www, a nawet wizytówki. Mam nadzieję, że i Tobie przyda się taka paczka ikon.

Pobierz Unicons