IKEA wprowadzi na rynek akcesoria dla graczy! Poznajcie serię UPPKOPPLA
IKEA wprowadzi na rynek akcesoria dla graczy! Poznajcie serię UPPKOPPLA

Opublikowano 5.06.2019 11:44 -


IKEA dostrzega jak wielkim jest rynek graczy na całym świecie. Dostrzega też jak bardzo pominięty jest w branży meblowej. Czas się z tym zmierzyć, wraz z kilkoma innymi instytucjami IKEA zaprezentuje produkty, które mają wpłynąć na wrażenia z gry.

IKEA nawiązała współprace z Unyq która produkuje protezy i ortezy mając na uwadze ich artystyczny wygląd oraz Area Academy działającą w kręgach eksportowych. Ta trójstronna kolaboracja pozwoliła przygotować gotową do wprowadzenia na szeroką skalę serię produktów UPPKOPPLA.

UPPKOPPLA, czyli druk 3D na indywidualne zamówienie

Na początek seria będzie oferowała trzy produkty: opaskę stabilizującą na nadgarstek, bungy do myszki oraz specjalne klawisze klawiatury o zwiększonej wyczuwalności i lepszych chwycie. Chociaż każdy tych produktów był zaprojektowany wedle indywidualnych potrzeb, istnieje możliwość dopasowania ich do potrzeb szerszej grupy odbiorców.

IKEA Uppkoppla

Premierowa seria trzech produktów została stworzona przy wykorzystaniu skanowania i druku 3D. Produkty z linii dla graczy mają na celu zwiększyć wygodę z używania pewnych przedmiotów oraz poprawić sposób, w jaki się z nich korzysta. Jak? Chociażby poprzez naniesienie faktury zwiększającej przyczepność.

Unyq nie zapomina jednak o swojej idei - czerpiąc z technologii druku 3D chcą pomagać osobom z dysfunkcjami ruchowymi. Dlatego produkty mają możliwość indywidualnego dostosowania do potrzeb użytkownika poprzez Internet.

IKEA Uppkoppla

IKEA przyznaje się, że w firmie nikt nie miał pojęcia jak wielkim jest rynek graczy. Szwedzka firma zdaje sobie sprawę, że wokół środowiska graczy narosło sporo mitów i nieporozumień. Tymczasem to zwykli ludzie, dla których gry są czasami pełnowymiarową pracą lub dziedziną sportu.

IKEA i Sonos pokazują efekt wspólnych prac: budżetowy głośnik Symfonisk

Area Academy jest zdania, że przez kilka ostatnich lat wszystko wokół gier, fizyczne koncentrowało się głównie na sprzęcie komputerowym a reszta była ignorowana. Współpraca tych trzech firm, która trwa już od roku ma to zmienić.

UPPKOPPLA już niedługo w sklepach

Pierwsze 3 produkty z serii, kilka prototypów oraz aplikacja biometryczna do pomiarów zostanie pokazana na Democratic Design Days w Älmhult, Sweden na początku czerwca.

To jeszcze nie koniec. Zaprezentowana kolekcja może się wydawać niezbyt imponująca, ale wkrótce dołączą do niej inne produkty. Będą to biurka, fotele i inne meble dostosowane do potrzeb graczy.

UPPKOPPLA w sklepach zadebiutuje w przyszłym roku.