IKEA jakiś czas temu wprowadziła produkty z linii TRADFRI, które współpracują z applowskim HomeKitem. Teraz firma zapowiedziała rozszerzenie serii o nowe inteligentne żarówki, panele świetlne i inne akcesoria.

Aktualnie do sprzedaży w USA trafiły nowe żarówki E12, w dziewięciu różnych kolorach i dwóch typach (przezroczyste i białe). Dają one światło o jasności 650 lumenów i przeznaczone są do mniejszych oprawek. Wyceniono je na 19,99$. O nowe żarówki zaktualizowano także zestawy startowe TRADFRI, których cena zaczyna się od 69$.

Do oferty dodano również nowe żarówki, w niewiele mówiącym mi „filament style”. Żarówka oferuje trzy różne temperatury barwowe, od ciepłego do zimnego światła. Powinna osiągać też jasność do 806 lumenów. Koszt takiej żarówki to 15,99$. IKEA pokazała także nowe panele świetlne mające być konkurencją dla produktów firm takich jak Nanoleaf i LIFX. Panele posiadają trzy różne temperatury barw i dostępne są w trzech rozmiarach. Za 69,99$ można stać się posiadaczem kwadratowego panelu świetlnego o wymiarach 12 na 12 cali (około 30x30cm), który oferuje jasność 650 lumenów. Większy kwadratowy panel o przekątnej 24 na 24 cale (około 60x60cm) jest dostępny za 129$ i daje 2800 lumenów. Wreszcie, panel prostokątny dostępny jest w rozmiarze 12 na 35 cali za 129 dolarów.

IKEA wciąż nas zaskakuje, w związku z czym ostatnio dużo pisaliśmy o tej firmie. W kwietniu firma przeszła subtelny rebranding, by w czerwcu wprowadzić na rynek serię dla graczy UPPKOPLA. W lipcu IKEA zaprezentowała darmowy font, oparty o swoje sofy z serii VALLENTUNA, a wczoraj Sebastian informował o debiucie w Polsce głośników SYMFONISK, stworzonych we współpracy z Sonosem.

Produkty IKEA ze wsparciem dla systemu HomeKit od Apple dostępne od lutego

Poza produktami, które trafiły do sklepów, IKEA pracuje także nad zewnętrznym czujnikiem ruchu i zapowiadanymi już jakiś czas temu inteligentnymi roletami. Te ostatnie mają w USA pojawić się w sklepach już w sierpniu i kosztować około 100 dolarów.

Przedstawione powyżej produkty trafiły do sprzedaży w USA. Nie wiadomo niestety, kiedy dokładnie możemy spodziewać się ich w Polsce.