Sporo się dzieje na linii IKEA-Sonos. Najpierw premiera budżetowych, ale bardzo interesujących głośników stworzonych przez Sonos dla marki IKEA pod nazwą Symfonisk, kilka dni temu pojawił się Sonos Move, a teraz przyszedł czas na prosty i świetny kontroler za 15 euro.

Jak sami wiecie, jeśli chodzi o Sonos, to jestem na bieżąco. Nie będę ukrywał, ot taki ze mnie wierny, oddany fan tej marki. Robią dobrej jakości produkty, za mało przystępne pieniądze. To historia, którą na pewno znacie z kontaktów z Apple – trzeba zamykać oczy podczas płacenia, a potem już z górki.

Sonos Move – poznajcie nowy bezprzewodowy głośnik, który zapowiada się interesująco | IFA 2019

Dopiero relacjonowaliśmy dla Was najnowszą premierę z IFA Berlin, gdzie pokazano mobilny głośnik wyposażony w Bluetooth, gdzie nawet nagraliśmy video-wywiad z przedstawicielem marki, który opowiedział nieco więcej o tym jak głośnik został stworzony, a teraz kolejne nowości.

R E K L A M A

Tym razem urządzenie sterujące głośnikami Symfonisk, czyli tymi, wypuszczonymi przy współpracy z IKEA. Jak donosi TheVerge, urządzenie to będzie tanie, bo raptem 15 EUR i pozwoli Wam na sterowanie podstawowymi opcjami głośników Symfonisk, takimi jak głośność, play/pause, czy przejście do kolejnego utworu.

ikea remote 2

Pomysł jest świetny, cena jeszcze lepsza i wygląda na to, że IKEA ma kapitalny wpływ na markę Sonos, wypuszczając proste, jakościowe i funkcjonalne produkty, w ramach tej współpracy. Niestety nic nie wiadomo czy będzie to premiera ogólnoświatowa i czy możemy się spodziewać modułów sterujących w naszym kraju. Napisałem jednak do agencji, która obsługuję polską markę IKEA, zobaczymy czy wiedzą coś więcej. Na pewno dam Wam znać.

Na stronie TheVerge możecie podejrzeć video, jak przycisk będzie działał.