IKEA nie przestaje zaskakiwać, tym razem edukuje poprzez VR

IFA 2022 RELACJA! Byliśmy na IFA 2022! Zobacz najciekawsze gadżety!

Znamy IKEA z fenomenalnego podejścia do marketingu. Za każdym razem, kiedy myślimy, że pokazali już wszystkie karty…oni wyskakują z czymś absolutnie odjechanym!

Kilka dni temu bardzo głośno było o pewnej reklamie w której…IKEA sugeruje, by kobieta chcąca się dowiedzieć czy jest w stanie błogosławionym naniosła próbkę moczu na specjalne pole znajdujące się pod reklamą. Sama reklama przedstawiała kołyskę w cenie regularnej. Jeśli okazywało się, że kobieta jest w ciąży cena zmieniała status na IKEA Family i jej cena malała o 50%. Z resztą…zobaczcie sami:

Kolejnym krokiem jest…chęć uczenia konsumentów o swoich produktach w niezwykle niekonwencjonalny sposób, a mianowicie poprzez VR!

R E K L A M A

Podsłuchane…

Do jednego ze swoich sklepów w USA (Dallas) we współpracy z agencją Wavemaker IKEA postanowiła uczyć swoich klientów o produktach za pomocą technologii VR. Content wyprodukowany pod VR miał zawierać gry takie jak: walka na poduszki, możliwość dużego przybliżenia konkretnego mebla, a nawet możliwość przebywania

w jednej przestrzeni z…pandami!

Cały eksperyment spotkał się z ogromnym zaangażowaniem,
a kontrolowane warunki jego przeprowadzenia pozwalają wnioskować, że być może IKEA szykuje się na wprowadzenie tego rozwiązania na skalę światową.

Pamiętacie IKEA place?

https://www.youtube.com/watch?v=-xxOvsyNseY

A pamiętacie kuchnię VR?

IKEA nie przestaje zaskakiwać, a sam fakt podjęcia próby zapoznania klienta z katalogiem w sposób dla człowieka niesamowicie przystępny świadczy o ich ogromnej, marketingowej świadomości.

Czym nas jeszcze zaskoczysz IKEA?

Zobacz także

Kinowe premiery – październik 2022: TOP 5 i pełna lista 11 lat temu odszedł Steve Jobs, twórca potęgi Apple