Idealny monitor do grania? Philips Momentum 436M6VBP – pierwsze wrażenia

Opublikowano 14.07.2020 19:25 Aktualizacja: 6.08.2020 11:42 -


W pracy dla DailyWeb uwielbiam to, że mogę pół soboty grać w grę i nie będzie to strata czasu, a... testowanie monitora. Dziś zapraszam na spotkanie z 42,5-calowym Philipsem, który zrobił na mnie bardzo dobre pierwsze wrażenie.

Dwa lata temu Philips zapowiedział model 436M6VBP jako pierwszy monitor na rynku z certyfikatem DisplayHDR 1000. Mnie przez najbliższe kilka dni  ten sprzęt będzie służyć do grania. W tym celu podpiąłem go zamiast telewizora do konsoli PlayStation 4 PRO.

Philips Momentum 436M6VBP – OPAKOWANIE I ZAWARTOŚĆ

Monitor, choć cały czas się zapominam i chcę nazywać go telewizorem ze względu na gabaryty oraz fakt posiadania pilota, przychodzi do nas w wielkim i ciężkim kartonie, przywodzącym na myśl właśnie odbiorniki TV. Philips bardzo dobrze zapakował swój sprzęt, nie musicie się więc martwić, że coś mu się stanie w trakcie podróży.

Philips Momentum 436M6VBP zawartość opakowania

W pudle poza samym monitorem znajdziecie komplet kabli (kabel zasilający, kabel HDMI, kabel DisplayPort, kabel USB-C i przejściówka USB-C -> USB), pilota wraz z bateriami, skróconą instrukcję obsługi oraz... płytę cd. Na tej ostatniej, według informacji producenta, bo sam nie mam gdzie jej włożyć, znajdziecie pełną instrukcję obsługi i sterowniki. Warto w tym miejscu pochwalić Philipsa za dołączenie do monitora bogatego zestawu kabli, dzięki czemu kupując ten sprzęt, nie musimy dodatkowo martwić się o dokupowanie kabla odpowiedniego do naszego komputera czy konsoli.

Philips Momentum 436M6VBP – wykonanie

Philips to solidna firma. Nie powinno więc zaskoczyć Was, że monitor 436M6VBP jest wykonany bardzo dobrze. Poszczególne elementy są doskonale spasowane, a sam sprzęt wygląda świetnie. Nie można przyczepić się także do pilota, który jest ładny i przyjemny w dotyku.

Ponad 1m długości, 15 kg wagi… Spokojnie to “tylko” monitor Philips 32:10 (43″) – pierwsze wrażenia

Philips Momentum 436M6VBP – pierwsze wrażenia

Pierwsze wrażenia z testowania Philipsa 436M6VBP są bardzo dobre. Przesiadka z telewizora (również 4K i HDR) na monitor, sprawiła, że na nowo odkryłem niektóre gry.

philips1

Czy rzeczywiście DisplayHDR 1000 robi różnicę? Jak grają wbudowane głośniki oraz czym są Quantum Dot oraz technologia Ambiglow?  Tego dowiesz się wkrótce w pełnej recenzji, która pojawi się na łamach serwisu DailyWeb.

Pełna recenzja Phillips 436M6VBP już jest na DailyWeb.

Wieści z Rozładowani.pl