Apple aktualizuje iCloud.com o witrynę mobilną na iOS i Androida

Apple aktualizuje iCloud.com o witrynę mobilną na iOS i Androida

Opublikowano 5.02.2020 13:06 -


Świetna wiadomość dla użytkowników sprzętu od Apple! Producent postanowił zaktualizować swoją witrynę iCloud.com, tworząc odpowiednie witryny mobilne dla iOS’a oraz Androida. Dzięki temu w dowolnym miejscu oraz z dowolnego urządzenia będzie można mieć dostęp do swoich danych.

Rozszerzenie dostępu o urządzenia mobilne ułatwi przede wszystkim korzystanie z usług chmury. Od teraz notatki, zdjęcia, przypomnienia, a także funkcja “znajdź mój iPhone” będą dostępne z przeglądarki smartfona. Ta ostatnia wydaje się najpotrzebniejsza, gdyż znacznie sprawniej i szybciej będzie można namierzyć telefon po kradzieży. Zwłaszcza, że aktualizacja objęła również Androida. W jaki sposób więc Apple postanowił zaktualizować chmurę?

icloud.com to nie tylko nowy interfejs

Warto zacząć od tego, że do tej pory również istniała opcja uruchomienia witryny z przechowywanymi danymi. Użytkownik musiał jednak ręcznie zmienić ustawienia na takie, by uzyskać widok komputerowy. Apple postanowiło więc wyjść w końcu naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, tworząc osobny interfejs mobilny dla iCloud.com. Z wyglądu przypomina on to, co do tej pory widzieliśmy w przeglądarkach komputerowych – posiada również dostęp do tych samych usług. Głównym zadaniem jest natomiast ułatwienie poruszania się po witrynie i sterowanie usługami na znacznie mniejszym wyświetlaczu.

icloud
Wygląd nowego interfejsu iCloud w wersji mobilnej

Nowa aktualizacja jest bardzo przydatna przede wszystkim dla posiadaczy urządzeń z Androidem, którzy również korzystają z poszczególnych usług Apple. Chodzi między innymi o Apple Notes, jakie cieszą się dużym zainteresowaniem. Jak dla mnie największym atutem będzie możliwość znalezienia własnego smartfona z telefonu znajomego, pomimo tego, że ma inny system operacyjny.

kiedy będzie można rozpocząć korzystanie z chmury na urządzeniach mobilnych?

Nowy interfejs, dopasowany do smartfonów, jest już dostępny! Na ten moment jest on ograniczony jedynie do czterech podstawowych funkcji, o których wspominałam Wam powyżej. Pozostałe funkcje iCloud, jak kontakty czy kalendarz jeszcze nie zostały dodane, co nie oznacza jednak, że Apple w przyszłości nie postanowi zaktualizować ponownie interfejsu. Część z podstawowych usług może mieć chwilowo problem – zwłaszcza mowa o przesyłaniu nowych zdjęć do biblioteki oraz tworzeniu list przypomnień. Miejmy jednak nadzieję, że Apple szybko to rozwiąże i aktualizacja iCloud.com okaże się strzałem w dziesiątkę.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl