ICANN wprowadzi nowe domeny najwyższego rzędu?

ICANN wprowadzi nowe domeny najwyższego rzędu?

Opublikowano 15.06.2011 4:00 -


Jeszcze w tym miesiącu ICANN ( Internetowa Korporacja ds. Nadawania Nazw i Numerów) podejmie decyzję czy zezwolić firmom i instytucjom na tworzenie nowych i unikatowych domen najwyższego rzędu.

Jeżeli pomysł zostanie zatwierdzony, będziemy mieli do dyspozycji domeny związane z konkretną lokalizacją geograficzną. Przykład? Firma z Nowego Jorku będzie mogła wykorzystywać domenę .nyc natomiast jeżeli będziemy działać w branży muzycznej do naszej dyspozycji zostanie oddana np. domena .music


Ilość nowych domen będzie oscylować w granicach od 300  do nawet i 1000 – oczywiście pod warunkiem, że pomysł przejdzie. Jak podaje serwis physorg.com wszystko przyświeca celowi, by małe firmy mogły wybić się ze swoja ofertą w świecie pozajmowanych domen z popularnym rozszerzeniem.

Jeżeli np. firma Pepsi będzie chciała zdobyć domenę promującą swoją markę – będzie musiała wydać około 185 000$ (Michele Jourdan, ICANN)

Być może i mały przedsiębiorca wykorzysta możliwości jakie da mu ICANN, jednak sami doskonale wiecie ze sama domena nie czyni sukcesu. To przede wszystkim pomysł, jakość i promocja w świecie internetu. Jeżeli nie będzie rozsądnej polityki przydzielania nowych domen i będą dostępne z automatu dla wszystkich to przekonany jestem, że najwięcej i najciekawsze domeny wpadną w ręce handlarzy.

Martwi mnie także wypowiedzieć pracownika ICANN jako, że ogromne firmy i wydatek rzędu niecałych 200.000$ nie uszczupli ich budżetu za przywilej posiadania własnej domeny. To z kolei może spowodować, że na rynku zrobi nam się śmietnik domenowy.

Wieści z Rozładowani.pl