ICANN ponownie otwiera system aplikowania o nowe końcówki domen

ICANN ponownie otwiera system aplikowania o nowe końcówki domen

Opublikowano 22.05.2012 8:08 Aktualizacja: 6.01.2014 11:39 -


To, że będzie rewolucja w świecie domen internetowych to już pewne. Pojawią się zupełnie nowe końcówki domenowe, wśród nich z pewnością m.in. nazwy marek (np. .BMW) czy obszarów terytorialnych (np. .SCOT), ale także innych tematycznych (.RADIO, .RUGBY). By zostać szczęśliwym posiadaczem takiej domeny, należało złożyć opdowiednią aplikację za pośrednictwem systemu udostępnionego przez ICANN. To jednak nie wszystko, wraz ze złożeniem zgłoszenia trzeba było uiścić opłatę w wysokości 5 tys dolarów. Niestety jest jeszcze jeden kruczek, utrzymanie domeny będzie kosztować 180 tys dolarów rocznie.

Takie zagranie ze strony ICANN ograniczy ilość domen, a samej organizacji pozwoli na zgromadzenie potężnych środków finansowych. Wszystkie aplikacje, mogły być składane do 30 marca, jednak organizacja ostatecznie odeszła od tego planu. Wszystko za sprawą błędu w systemie do aplikowania o nowe domeny. Za jego sprawą – system zgłoszeń został ponownie otwarty i będzie on dostępny aż do końca maja. W tym czasie wystąpi kilka przerw technicznych zaplanowanych na 22, 25 i 29 maja. Przerwy potrwają 2 godziny.

Świat domenowy mówi otwarcie o kompromitacji ICANN, gdyż początkowo już 30 kwietnia miała zostać opublikowana lista wszystkich aplikantów.

Wieści z Rozładowani.pl