Plotki na temat darmowego multiplayera w nowym „Halo” pojawiły się po tym, jak jeden ze sklepów internetowych opublikował taką informację w opisie pre-ordera gry. Microsoft nie miał zatem wyjścia i potwierdził doniesienia na swoim oficjalnym Twitterze. Dodano, że więcej informacji ma się pojawić już wkrótce.

Halo: Infinite, Forza Motorsport, Fable i jeszcze więcej. Zobacz trailery nowych gier na Xboksa

Kolejną rzeczą, którą potwierdzono jest także to, że „Halo: Infinite” na konsoli nowej generacji Xbox Series X będzie działać w 120 klatkach na sekundę. Po ostatnim pokazie wielu fanów narzekało na niepowalającą jakość grafiki w tym tytule. Od tego czasu twórcy zdążyli już wyjaśnić, że zaprezentowano testowy fragment kodu i codziennie wprowadzane są kolejne ulepszenia. Jeśli jednak gra ma działać w aż 120 fps, to można wybaczyć pewne niedociągnięcia na rzecz ultra płynności.

Dla porównania – „The Last of Us Part II”, flagowy tytuł na Playstation 4 Pro, działa w 30 klatkach na sekundę. To aż 4 razy mniej niż to, czego możemy spodziewać się w nowym „Halo”.

Wracając jednak do samego multiplayera – jest to przełomowa decyzja dla Microsoftu. Amerykański gigant przez lata forsował dodatkowo płatny dostęp do swoich usług online. Żeby grać przez Internet na Xboksie 360 lub Xbox One, użytkownik musiał wykupić dodatkową subskrypcję Xbox Live Gold. Może to oznaczać, że Microsoft chce zrezygnować z tego pakietu i będzie próbował nakłonić jak największą liczbę graczy do zakupu innej subskrypcji – Xbox Game Pass, dzięki której można uzyskać dostęp do setek gier nawet zaraz po premierze. Również „Halo: Infinite” ma być w niej dostępne od pierwszego dnia.


Posłuchaj nas!