Huawei zapowiada Nova 4 z dziurką i 48 megapikselami w aparacie

Opublikowano 17.12.2018 12:57 -


Kilka tygodni znęcania się nad osławioną już dziurką na ekranie, zaowocowało zapowiedzią nowego telefonu. Huawei ogłosił właśnie smartfon Nova 4. Jego najbardziej nowatorska funkcja to bez wątpienia 48 megapikseli w aparacie z tyłu. Funkcja najbardziej spektakularna to dziurka.

Nie tak dawno temu pojawiły się pierwsze informacje, że Huawei przygotowuje telefon, gdzie zamiast przejedzonego już notcha zaoferuje dziurkę w ekranie. Reakcje internautów nie pozostawiały często suchej nitki na chińskim producencie. Ten jednak szedł w zaparte i to jest zapowiedź tego urządzenia. W dziurce umieszczony jest 25-megapikselowy aparat do selfie.

Ostatnimi czasy, zanim producent zdąży coś zapowiedzieć, to konkurencja już wyprzedza fakty i wypuszcza podobne rozwiązania. Tak samo było i w przypadku otworów w ekranie. Po doniesieniach z Huawei Samsung tydzień temu wypuścił informacje o Galaxy A8, który też ma mieć otwór, ale trochę większy niż ten w Nova 4 od Huaweia.

Huawei Nova 4

Zapowiedziana Nova 4 najprawdopodobniej będzie miała swój odpowiednik. Firma-córka Huawei, czyli Honor zapowiedziała wstępnie View 20. Oba telefony są niemalże bliźniacze, oba posiadają 48 megapikselowe aparaty i otwory. Honor jednak nie pokazał „plecków” swojego telefonu, a tam może być istotna różnica. Chodzi o ilość aparatów. Nova 4 ma posiadać trzy aparaty z tyłu. Drugą istotną różnicą między bliźniakami jest procesor. Nova 4 ma być oparta o Kirin 970, ten sam co znajdziemy w View 10 czy też Huawei P20 Pro. Natomiast nowy model Honora będzie miał procesor Kirin 980.

nova4b

Nova 4, czyli wielkość ma znaczenie

Nowy telfon od Huawei będzie posiadał 6,4-calowy ekran o rozdzielczości 2310x1080. Wyposażony będzie w 128 GB pamięci masowej (nie znalazłem na razie informacji o innych wersjach), a do tego 8GB pamięci RAM. Z tyłu zamontowany będzie czytnik palców. Całość zasilana będzie z akumulatora o pojemności 3750mAh, z możliwością szybkiego ładowania.

Wyjściowa cena modelu ma oscylować w okolicach 490 dolarów amerykańskich. Mowa oczywiście o wersji opisanej powyżej. Alternatywą ma być tańsza opcja, gdzie zamiast 48 megapikseli z tyłu, otrzymamy 20 mega. Dzisiaj oficjalna premiera w Chinach, telefon powinien pojawić się w Europie kilka tygodni po chińskiej premierze.

Wieści z Rozładowani.pl