Huawei Watch Fit to planowany tani smartwatch chińskiego producenta. Mamy jego specyfikację i zdjęcia

Opublikowano 13.08.2020 7:02 -


Huawei szykuje nowego smartwatcha o nazwie Watch Fit. Doniesienia te zostały potwierdzone przez użytkownika Twittera, który opublikował specyfikację urządzenia, jego grafiki oraz cenę. 

Rynek smartwatchy jest dość bogaty w różnorakie modele. Użytkownicy mogą wybierać urządzenia najbardziej dopasowane do ich potrzeb pod względem funkcji oraz wyglądu. Niebawem na rynku smartwatchy może zagościć kolejny model, tym razem od Huawei. Dotychczas informacja o nim pojawiła się tylko raz. Jednak użytkownik Twittera Sudhanshu dostarczył nam bardziej szczegółowych danych zawierających specyfikację, wygląd oraz cenę urządzenia. Zaraz po publikacjach w sieci informacji na ten temat przez różne portale, wpis Sudhanshu został usunięty. Jednak w sieci nic nie ginie.

huawei watch fit all

Specyfikacja Huawei Watch Fit

Według doniesień Sudhanshu Huawei przygotowuje nowego smartwatcha o nazwie Watch Fit. Wcześniejsze doniesienie wskazywało na kryptonim Stia, o czym informował portal Huawei Central. Huawei Watch Fit ma być wyposażony w wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,64”. Nie będzie to wyświetlacz okrągły, a prostokątny. Ma on prezentować obraz w rozdzielczości 456 x 280 px. Obudowa zegarka ma za to być aluminiowa, a na jej prawej krawędzi znajdzie się jedyny fizyczny przycisk. Sercem Huawei Watch Fit ma być procesor Kirin A1. Oprócz tego zegarek ma być wyposażony w akcelerometr, barometr oraz GPS. Na pokładzie nowego smartwatcha od Huawei znaleźć mają się także czujniki odpowiedzialne za pomiar tętna oraz światła. Co ciekawe, informacje przekazywane przez Sudhanshu wskazują, że Huawei Watch Fit będzie wodoodporny na głębokość 50 m. Ponadto, ma go zasilać bateria, pozwalająca na 10 dni pracy, a urządzenie będzie pracować pod kontrolą autorskiego oprogramowania od Huawei. 

huawei watch fit 3

Cena Huawei Watch Fit

Powyższa całkiem ciekawa specyfikacja ma być wyceniona na 119 Euro. Grafiki dostarczone przez Sudhanshu wskazują, że Huawei Watch Fit dostępny może być w czterech kolorach: srebrnym, czarnym, pomarańczowym oraz różowego złota. Jak to bywa przy okazji takich informacji, nie wiadomo kiedy zegarek może być oficjalnie zaprezentowany, ani jaka będzie jego ostateczna cena. Mimo to warto go oczekiwać, bo zapowiada się interesująco. 

Źródło: Huawei Central

Wieści z Rozładowani.pl