Huawei szykuje nowego smartwatcha o nazwie Watch Fit. Doniesienia te zostały potwierdzone przez użytkownika Twittera, który opublikował specyfikację urządzenia, jego grafiki oraz cenę. 

Specyfikacja Huawei Watch Fit

Według doniesień Sudhanshu Huawei przygotowuje nowego smartwatcha o nazwie Watch Fit. Wcześniejsze doniesienie wskazywało na kryptonim Stia, o czym informował portal Huawei Central. Huawei Watch Fit ma być wyposażony w wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,64”. Nie będzie to wyświetlacz okrągły, a prostokątny. Ma on prezentować obraz w rozdzielczości 456 x 280 px. Obudowa zegarka ma za to być aluminiowa, a na jej prawej krawędzi znajdzie się jedyny fizyczny przycisk. Sercem Huawei Watch Fit ma być procesor Kirin A1. Oprócz tego zegarek ma być wyposażony w akcelerometr, barometr oraz GPS. Na pokładzie nowego smartwatcha od Huawei znaleźć mają się także czujniki odpowiedzialne za pomiar tętna oraz światła. Co ciekawe, informacje przekazywane przez Sudhanshu wskazują, że Huawei Watch Fit będzie wodoodporny na głębokość 50 m. Ponadto, ma go zasilać bateria, pozwalająca na 10 dni pracy, a urządzenie będzie pracować pod kontrolą autorskiego oprogramowania od Huawei. 

Cena Huawei Watch Fit

Powyższa całkiem ciekawa specyfikacja ma być wyceniona na 119 Euro. Grafiki dostarczone przez Sudhanshu wskazują, że Huawei Watch Fit dostępny może być w czterech kolorach: srebrnym, czarnym, pomarańczowym oraz różowego złota. Jak to bywa przy okazji takich informacji, nie wiadomo kiedy zegarek może być oficjalnie zaprezentowany, ani jaka będzie jego ostateczna cena. Mimo to warto go oczekiwać, bo zapowiada się interesująco. 

Źródło: Huawei Central