Huawei uzyska dostęp do TomTom w swoich smartfonach

Huawei uzyska dostęp do TomTom w swoich smartfonach

Opublikowano 21.01.2020 11:21 -


Od dłuższego czasu smartfony Huaweia tracą na popularności ze względu blokady ze strony Ameryki. Kłótnia między państwami doprowadziła do znacznych ograniczeń, w tym między innymi korzystania z systemu Android czy Map Google’a, jakie stanowią niezbędne wyposażenie telefonu. Na szczęście producent cały czas szuka rozwiązań, jakie pomogą mu wrócić na rynek ze zdwojoną mocą. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem użytkownicy będą mogli zakupić smartfony pozbawione amerykańskich technologii.

Chiński producent, po długim czasie poszukiwań, najprawdopodobniej znalazł zastępstwo dla słynnej aplikacji Google Maps. Do tej pory stanowiło to największy problem na drodze do samodzielności marki, bowiem o autorskim systemie była mowa już kilka miesięcy temu. Już teraz oficjalnie wiadomo, że Huawei podpisał umowę z holenderskim dostawcą technologii lokalizacji TomTom, na jakiej będą opierały się aplikacje na smartfonach.

Huawei opracuje własne aplikacje mobilne na bazie TomTom

Jest to duży i ważny krok w rozwoju chińskiego przedsiębiorstwa, które po licznych ograniczeniach, musi samodzielnie się odbudować. Na szczęście dla zespołu Huaweia nie ma rzeczy niemożliwych i kiedy tylko pojawiły się zapowiedzi wycofania amerykańskich rozwiązań technologicznych, zaczęli szukać własnych. W ten sposób doczekali się własnego systemu, a już niebawem także aplikacji lokalizacyjnych, bazowanych na mapach TomTom.

Dlaczego producent musi podejmować tak radykalne kroki?

W zeszłym roku Rząd Stanów Zjednoczonych umieścił Huaweia na czarnej liście. Spowodowało to wycofanie wszelkich dostępów Chinom do technologii, jaka do tej pory była dostępna dla niemal wszystkich producentów. Wśród nich znalazły się system Android oraz inne usługi od Google, które dość szybko Huawei musiał zastąpić czymś zupełnie innym. Była to ogromna motywacja, by stworzyć nie tylko niepowtarzalny system, dopasowany do smartfonów, ale również pokazać USA, że można być niezależnym od ich technologii.

Nowa umowa, jaka udostępnia chińczykom TomTom, nie jest pierwszym znakiem, sygnalizującym zakończenie współpracy ze Stanami. Producent zaprezentował już swoim użytkownikom HarmonyOS, jaki ma zostać wprowadzony w ciągu najbliższych lat na smartfonach, tabletach, a także telewizorach.

Źródło: Gizmodo

Wieści z Rozładowani.pl