HUAWEI na specjalnym wydarzeniu w Dubaju zaprezentował swoje nowe produkty. W portfolio producenta pojawiły się otwarte słuchawki douszne HUAWEI FreeClip oraz urządzenia: HUAWEI MatePad Pro 13.2”, MatePad Air PaperMatte Edition i HUAWEI MateBook D 16 w odświeżonej wersji. Czym charakteryzują się te urządzenia?

HUAWEI FreeClip to pierwsze otwarte słuchawki douszne w ofercie chińskiego producenta. Wyróżniają się jedną stosunkowo rzadko cechą. Mowa o innowacyjnej konstrukcji. W przypadku marki mowa o designie Cbridge Design charakteryzującym się mostkiem, który łączy poszczególne elementy klipsa w całość. Producent zapewnia, że jest to produkt niezwykle trwały i zapewnia maksymalny poziom dopasowania kształtu słuchawek do naszego ucha.

//dzisiaj na dailyweb

Konstrukcja składa się z trzech części: kulki akustycznej, którą wkłada się do ucha, części zewnętrznej z mikrofonem i baterią do umieszczenia za małżowinę oraz elastycznego mostka Cbridge Design. Wykonany ze stopu niklowo-tytanowego łącznik pozwala nadać klipsowi optymalny, dopasowany do ucha kształt.

HUAWEI FreeClip to pierwsze w porfolio producenta otwarte słuchawki douszne o innowacyjnej konstrukcji

HUAWEI FreeClip
Słuchawki HUAWEI FreeClip są już dostępne na polskim rynku


Słuchawki HUAWEI FreeClip zapewniają 36 godzin pracy na naładowanym etui
. Bateria
słuchawek pozwala na ciągłe działanie przez 8 godzin. Używanie tylko jednej z nich np.
podczas rozmów lub wideokonferencji wydłuża żywotność akumulatora. Urządzenie cechuje technologia szybkiego ładowania. Wystarczy 10 minut z ładowarką, aby cieszyć się z trzech godzin – pełne naładowanie w etui trwa nieco ponad 40 minut. Etui obsługuje także ładowanie bezprzewodowe (w tym zwrotne). Słuchawki można podłączyć do dwóch urządzeń jednocześnie np. do smartfonu i laptopa, potem można bezproblemowo się między nimi przełączać.

HUAWEI FreeClip zostały zaprojektowane na podstawie analizy kształtu 10 000 uszu. Co ciekawe – obie słuchawki mają identyczną budowę i mogą być używane zamiennie. Wszystko dzięki technologii wykrywania ich usytuowania. System automatycznie koryguje lewy i prawy kanał audio, co pozwala je dowolnie nosić, zdejmować i odkładać bez konieczności rozróżniania ich. Jedna waży 5,6 g, co w połączeniu z douszną, otwartą budową niweluje nadmierny nacisk na uszy i pozwala im oddychać. Przetworniki z podwójnymi magnesami o średnicy 10,8 mm generują czyste wokale i pełne, niskie tony.

HUAWEI zaprezentował również ogromnego tableta HUAWEI MatePad Pro 13,2″

HUAWEI FreeClip

Poza HUAWEI FreeClip producent zaprezentował również nowego tableta – HUAWEI MatePad Pro 13,2″. Wyposażony jest w dużej wielkości ekran OLED o rozdzielczości 2880 × 1920. Został on wbudowany w obudowę o grubości 5,5 mm i otoczony ramkami o grubości 3,4 mm, co przekłada się na bardzo duży stosunek wyświetlacza do obudowy (wynoszący 94%). To największy tablet w portfolio producenta. Współpracuje z HUAWEI M-Pencil (3. generacji) oraz magnetyczną klawiaturą HUAWEI Smart Magnetic Keyboard. Rysik łączy się z wykorzystaniem technologii
NearLink, która umożliwia między innymi wykrywanie ponad 10 000 poziomów nacisku.

HUAWEI MatePad Pro 13,2″ cechuje odświeżanie ekranu do 144 Hz i jasność do 1000 nitów w piku. Pracuje na systemie Harmony OS 4.0 i napędzany jest chipsetem Kirin 9000S o litografii 7 nm.  W zależności od wybranej opcji możemy zakupić tablet o pojemności od 256 GB do 1 TB oraz opcję 12 GB lub 16 GB pamięci RAM. Urządzenie jest wyposażone w akumulator 10100 mAh, który oferuje szybkie ładowanie w postaci technologii SuperCharge o mocy 88 W. W ciągu 65 minut rozładowany tablet osiągnie 100 procent gotowości. 

W Dubaju HUAWEI pochwalił się jeszcze jednym tabletem i nową wersją swojego laptopa

HUAWEI FreeClip

Ponadto producent zaprezentował odświeżoną wersję popularnego laptopa HUAWEI MateBook D 16 oraz innowacyjny tablet HUAWEI MatePad Air PaperMatte Edition. HUAWEI MateBook D 16 wyróżnia duży, wysokiej jakości 16-calowy wyświetlacz Eye Comfort HUAWEI FullView Display, który idealnie sprawdzi się zarówno do pracy biurowej, jak i wieczornej rozrywki. Wydajne podzespoły, na czele z procesorem Intel® Core™ i9 13. generacji z serii H, z łatwością radzą sobie z
intensywną wielozadaniowością.

Tablet HUAWEI MatePad Air PaperMatte Edition został wyposażony w wyświetlacz PaperMatte Display o rozdzielczości 2800 x 1840 i maksymalnej częstotliwości odświeżania 144 Hz, co umożliwia komfortowe pisanie i czytanie – niczym na papierze.

Ceny i dostępność

HUAWEI FreeClip

HUAWEI FreeClip w Polsce jest już dostępny w sprzedaży w dwóch kolorach – czarnym i fioletowym. Cena detaliczna słuchawek to 899 zł. Od 12 grudnia 2023 r. do 2 stycznia 2024 r. słuchawki można zakupić w specjalnej ofercie premierowej, w ramach której kupujący otrzymają opaskę sportową HUAWEI Band 8 o wartości 249 zł w prezencie lub za 1 zł. Nabyć je będzie można u wybranych partnerów biznesowych Huawei: w sieciach handlowych Media Expert i RTV Euro AGD, a także w oficjalnym sklepie marki huawei.pl.

Natec Crake 2 – myszka wertykalna, która nie zrujnuje budżetu i ma multipoint

Szczegóły dostępności i cen HUAWEI MatePad Pro 13,2″, HUAWEI MateBook D 16, oraz HUAWEI MatePad Air PaperMatte Edition nie są jeszcze znane. Bliżej premiery na pewno wrócimy ze szczegółami.