Huawei przeprasza za reklamy, testuje różne systemy i szykuje Mate 30 Pro

Huawei przeprasza za reklamy, testuje różne systemy i szykuje Mate 30 Pro

Opublikowano 17.06.2019 8:13 -


Huawei ma nieliche problemy. To już pewnie wiecie, jeśli uważnie śledzicie sytuację tej firmy. Nie chcemy być jak inne redakcje i siać defetyzmu wśród użytkowników sprzętu chińskiej firmy. W opozycji do tendencji szerzenia negatywnych informacji mamy bowiem sporo dobrych informacji!

Huawei faktycznie ma ostatnio złą prasę. Sami pisaliśmy o odcięciu od Androida, sprzedaży „kablowego interesu” oraz wyświetlaniu reklam na tapecie wyświetlacza. Przemek pisał o wsparciu Huawei przez Rosjan. Teraz okazuje się, że w tym kraju Huawei może znaleźć jeszcze więcej oparcia. Firma szykuje też nowe modele urządzeń i systemu. Wygląda na to, że nie tak łatwo zgładzić kolosa!

Huawei przeprasza za reklamy

Jeśli nie wiesz, o jakie reklamy chodzi, koniecznie przeczytaj ten tekst. Dowiesz się z niego wszystkiego, a my zamieszczamy przeprosiny, które przesłano do naszej redakcji. Wszystko wydaje się zwykłym błędem ;)

W imieniu Huawei Polska chcemy przekazać informację w sprawie, którą przedstawiliście Państwo w tekście: https://dailyweb.pl/huawei-lata-budzet-reklamy-pojawily-sie-na-tapecie-telefonu/

Przepraszamy za niedogodności, których mogli doświadczyć nasi użytkownicy. Informujemy, że usunęliśmy już z naszych serwerów obrazy („okładki”) z ekranu blokady, które nie powinny były się wyświetlać.

W przypadku obrazów („okładek”), które zdążyły już się załadować do pamięci telefonu, należy postąpić zgodnie z poniższą instrukcją:

1) Jeśli obraz („okładka”) ponownie pojawi się na ekranie blokady telefonu, przesuń palcem od dolnej krawędzi ekranu w górę, aż pokaże się pasek narzędzi;
2) Kliknij ikonę „Kosz” i wybierz „Usuń” w komunikacie, który się pojawi.

Huawei testuje różne systemy

W zeszłym tygodniu mogliśmy się dowiedzieć, że Huawei ma plan awaryjny. Zamierza zastąpić dotychczas wykorzystywaną wersję systemu, swoją własną kompilacją. Ponoć system Huawei bazujący na Androidzie, rozwijany jest już od ponad 6 lat. Android to otwarta platforma, można ją modyfikować i tworzyć własne systemy. Tak zrobił Huawei, tworząc HongMeng OS, które najpewniej zadebiutuje pod nazwą Ark OS lub Oak OS.

To nie wszystko. Huawei nawiązało współpracę z Rosjanami odpowiedzialnymi za system Aurora OS. Ten system jest oparty na Linux, pozwala na uruchamianie androidowych aplikacji i ma strasznie bogatą przeszłość. Huawei prowadzi ponoć, dość zaawansowane testy systemu.

To coś nowego? Nie, prace nad tym systemem prowadziła kiedyś Nokia. W 2005 roku Finowie wypuścili na rynek dziwne jak na tamte czasy urządzenie. Nokia 770 Internet Tablet pracowała pod kontrolą autorskiej dystrybucji Linuxa. System stałe ewoluował i trafił do Nokia N900 pod nazwą Maemo. Projekt Nokii pozyskał kilku partnerów (największym był Intel) i przekształcono go w MeeGo (który zadebiutował w Nokii N9). MeeGo ewoluował i stał się znany jako Jolla. Jolla została zastąpiona przez Sailfish OS, który dziś znany jest jako Aurora OS. Teraz system dostępny jest dla niektórych urządzeń pracujących pod kontrolą Androida, jako ciekawa alternatywa.

Nowy Mate 30 Pro, składany Mate X oraz jeszcze więcej!

Zacznijmy od tego, że w przeciwieństwie do Samsunga, Huawei z powodzeniem wprowadzi na rynek swój smartfon ze składanym wyświetlaczem. Mate X przeszedł już certyfikacje w chińskich urzędach. Wiadomo też, że zostanie wprowadzony już we wrześniu tego roku.

Zagadką pozostaje dostępność, ale wiemy, że decyzje Trumpa nie przeszkodzą w debiucie tego modelu. Podobno Huawei przygotował go z myślą o rynkach, na których pracują już sieci 5G. Urządzenie będzie dostępne w kolorze Interstellar Blue w cenie 2600 dolarów.

Następną nowością, ważniejszą z punktu widzenia polskiego klienta jest model Mate 30 Pro. Ten model też jest już niemal gotowy, jemu też nie zaszkodzą skutki agresywnej polityki USA.

Co nowego? Procesor Kirin 985, wyświetlacz AMOLED 6,71 cala z odświeżaniem 90 Hz. Oprócz tego nowy poczwórny aparat z zoomem optycznym 5x oraz hybrydowym 50x. Bateria ma mieć pojemność 4200 mAh oraz superszybkie ładowanie 55W. Mate 30 Pro dostępny ma być już w październiku.

Co oprócz tego? Dwa nowe tablety z serii MediaPad oraz aż 3 wersje modelu Nova. Nova 5, 5i oraz 5 Pro to seria urządzeń wycenionych poniżej modelu P30, ale posiadających nadal sporo możliwości. Świadczy o tym, chociażby procesor Kirin 980 (który znalazł się w Mate 20 Pro) oraz zaawansowany moduł aparatu fotograficznego w Nova 5 Pro.

Huawei Vs Verizon

Agencja Reutersa poinformowała o tym, że Huawei prowadzi batalię sądową przeciwko amerykańskiej sieci telekomunikacyjnej Verizon. Sednem sprawy jest pogwałcenie aż 230 patentów z dziedzin sieciowych i IoT. Spór toczy się o kwoty na poziomie nawet 1 miliarda dolarów. Dotyczy sieci Verizon oraz zależnych od niej podmiotów. Są to zarówno firmy lokalne działające w Ameryce, jak i te o charakterze międzynarodowym.

Spór nie ma związku ze sprawami politycznymi na linii USA-Chiny, pierwszy pozew złożono bowiem już kilka miesięcy temu. Pewne jest jednak, że niechybna wygrana Huawei, będzie sporym ciosem dla przemysłu informatycznego USA. Nawet jeśli sprawa ciągnąć się będzie latami.

Wieści z Rozładowani.pl