Huawei P30 (Lite i PRO) ponownie zaskoczą możliwościami foto!

Huawei P30 (Lite i PRO) ponownie zaskoczą możliwościami foto!

Opublikowano 31.01.2019 10:19 -


Huawei P20 PRO namieszał na rynku fotografii mobilnej. Jego moduł 3 kamer generuje wspaniałe zdjęcia nawet po zmroku. Pomimo upływu czasu model ten nadal znajduje się w czołówce rankingu DxOmark. Nie dziwi zatem, że oczekiwania co do jego następcy są wysokie i nie zadowolimy się odgrzewanym kotletem.

Wszystko wskazuje, że Huawei kontynuuje podział serii P na 3 wersje — standardową, Lite i Pro. Różnice pomiędzy nimi oraz grupa docelowa klientów również pozostała niezmienna. Lite będzie modelem najtańszym, ale równie ciekawym co pozostałe modele, podczas gdy PRO reprezentuje maksymalne możliwości serii P i posiada odmienny moduł aparatu względem 2 pozostałych. Od niedawna w sieci krążą pierwsze detale techniczne modeli Lite, P30 i Pro, które wyglądają bardzo spójnie, co podnosi ich wiarygodność. Design będzie na tyle podobny w obrębie poszczególnych modeli, że ciężko będzie rozróżnić urządzenia od siebie.

P30 Lite - 3 aparaty i Kirin 710

Certyfikacja pierwszych sztuk P30 Lite o nazwie kodowej MAR-LX1M wyjawia informacje o rozdzielczości ekranu 1080p+, czyli 1080x2312px i proporcjach 19.3:9. Będzie on prawdopodobnie w rozmiarze 6".

P30 Lite pracuje pod Android 9 Pie, a jego sercem jest Kirin 710. Są to raczej decyzje, których można byłoby się spodziewać. Czytnik linii papilarnych w ekranie Huawei rezerwuje tylko dla topowych modeli, zatem tutaj pojawi się on na pleckach.

Aparat będzie składał się z 3 modułów. Jest to w takim razie skok o 1 oczko względem poprzednika. Mówi się o tym, że będą to rozdzielczości 20 + 16 + 2Mpx. Jeżeli okaże się to prawdą, będziemy mieli do dyspozycji obiektyw tele, standardowy oraz najmniejszy sensor odpowiedzialny za rozmycie tła.

P20 i P20 Pro

Seria Huawei P20 wyposażona jest w panele LCD, ale P30 i P30 Pro otrzymają ekrany w technologii OLED z czytnikiem linii papilarnych w ekranie. Według doniesień P30 pojawi się z 6,1-calowym wyświetlaczem, podczas gdy P30 Pro może mieć nawet 6,5-calowy ekran.

Huawei P30 wyposażony ma zostać w 3 kamery z matrycą Sony IMX600. P30 Pro za to prawdopodobnie otrzyma moduł wyposażony w 4 obiektywy, z czego jeden z nich ma być wyposażony w peryskopowy mechanizm pozwalający zastosować zbliżenie optyczne w telefonach. Jest to zatem również skok o 1 oczko względem poprzedników. Na razie nic nie wiadomo na temat sensora Huawei P30 Pro, ale prawdopodobnie będzie to również model z serii Sony IMX 6. Być może nawet IMX607 o rozdzielczości 38Mpx.

Napędzać oba modele będzie chipset Kirin 980 ze wsparciem 8 GB (P30) albo 12 GB (P30 Pro) pamięci RAM. Oba urządzenia będą posiadały opcje szybkiego ładowania o mocy 22,5W.

Huawei P30 czy Mate

Prezentacja modeli P oraz Mate na zmianę działa bardzo dobrze na zwiększenie zainteresowania. Nie można w prosty sposób porównać bezpośrednio obu serii. W porównaniu do Huawei Mate 20 seria P30 może okazać się nad wyraz ciekawa, bo różnice będą znikome, a niektóre parametry nawet i lepsze. Z drugiej strony trzeba mieć z tyłu głowy, że gdzieś na świecie na pewno krąży już prototyp Mate 30.

Tak czy inaczej najnowsza odsłona Huawei P zapowiada się bardzo ciekawie i prawdopodobnie będzie pełnoprawnym następcą Huawei P20 i P20 Pro.

Wieści z Rozładowani.pl