Huawei P30 i P30 Pro już niedługo, zobacz czy warto na nie czekać!

Huawei P30 i P30 Pro już niedługo, zobacz czy warto na nie czekać!

Opublikowano 7.03.2019 11:14 -


Już za chwilę premierę w Paryżu będą miały modele P30 i P30 Pro. To elektryzująca wiadomość dla wszystkich fanów chińskiej firmy. Nowe procesory, więcej pamięci oraz jeszcze lepszy aparat, tym razem z peryskopowym zoomem! To nie koniec zmian, Huawei mocno zamieszał konfiguracją tego telefonu, zresztą zobaczcie sami.

Już za niecałe trzy tygodnie, bo 26 marca w Paryżu odbędzie się premiera nowej odsłony serii P. Zobaczymy tam dwa nowe modele P30 i jego mocniejszą wersję P30 Pro. Wszystkie akcje towarzyszące premierze i materiały promocyjne opatrzone są tagiem #RewriteTheRules oraz #HUAWEIP30. Ciekawi jest szczególnie ten pierwszy, jak Huawei chce „napisać reguły na nowo”? Zobaczmy.

Aparat z peryskopowym zoomem

Dumne i odważne hasło, tyczyć się będzie najważniejszej nowej cechy fotograficznej i kilku mniej istotnych. To, co rzuca się w oczy w materiałach promocyjnych, to spory zoom, jaki umożliwią aparaty w Huawei P30 i P30 Pro. Ten pierwszy będzie oferował potrójny układ aparatów i prawdopodobnie hybrydowy zoom (3x optyczny, 5x cyfrowy). Model P30 Pro otrzyma dodatkowy obiektyw ToF do śledzenia głębi, ale to nie jedyna różnica.

Szeroki kąt, 1X, 5X, Hybrydowy zoom

Najciekawsze wieści o modelu P30 Pro dopiero do nas docierają. Serwis Android Central dowiedział się z pierwszej ręki, bo od vice prezydenta Huawei, Clementa Wonga, że P30 Pro będzie miał aparat z peryskopowym zoomem. Co ciekawe Wong powiedział, że ich technologia to coś, czego jeszcze nikt nie zrobił. Chociaż nie padły takie słowa, mówi się o 10x zoomie optycznym, który będzie płynny, a nie krokowy jak w znanych nam smart fonach. Powyżej zamieszczamy prawdopodobną próbkę możliwości tego aparatu. Widziałem zdjęcia w pełnej rozdzielczości i muszę przyznać, że robią ogromne wrażenia. Zdjęcia mają rozmiar 20 MP i niecałych 10 MP przy hybrydowym zoomie (optycznym połączonym z cyfrowym).

Dużo zmian, bardzo dużo

Huawei naprawdę się napracowało przy nowych modelach. Jeśli znasz modele P20 to od razu zauważysz, że Huawei pozbył się notcha na rzecz łezki (waterdrop). Zaoszczędzono trochę miejsca, ale pozbyto się aparatu ToF, który wspomagał pracę systemu rozpoznającego twarz. Uznano pewnie, że do perfekcji dopracowano technologię czytnika palców, który tym razem znajdzie się bezpośrednio pod wyświetlaczem.

Jeśli chodzi o sam wyświetlacz to model P30 dysponować będzie ekranem 6,1 cala a P30 Pro 6,5 cala. Co można zauważyć na zdjęciu, oba modele mają minimalne ramki wyświetlacza. To, czego nie widać to to, że u dołu obudowa jest płaska, dzięki czemu telefon będzie mógł samodzielnie na niej stać. Mała rzecz a cieszy! Kolejną małą zmianą będzie też powrót gniazda słuchawkowego typu Jack. Huawei słucha swoich klientów!

Pozostałe parametry

Spodziewamy się, że oba modele zaoferują topowy procesor Huawei — Kirin 980. Model P30 zaoferuje do 8 GB pamięci RAM a P30 Pro nawet 12 GB. Oba modele różnic będzie też standard szybkiego ładowania P30 umożliwi ładowanie 22,5 W. Wersja Pro pozwoli na szybkie ładowanie 40 W, chociaż niektóre źródła mówią też o wersji 55 W (jak w Huawei Mate X).

Pojawić się ma też nowa wersja kolorystyczna. Mowa o gradiencie w barwach złota i bursztynu. Ponoć według osób, które ją widziały to coś niesamowitego.

Wieści z Rozładowani.pl