Huawei odpowiada Samsungowi: Mate 30 Pro pojawi się za miesiąc

Huawei odpowiada Samsungowi: Mate 30 Pro pojawi się za miesiąc

Opublikowano 12.08.2019 11:30 -


W ubiegłym tygodniu Samsung zapowiedział swojego nowego flagowca, czyli Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10 Plus. Wydawać by się mogło, że czekamy teraz na odpowiedź Apple, ale wcześniej pojawia się konkurent ze strony Huawei, czyli Mate 30 Pro.

Informacje podają zagraniczne portale, a chiński gigant na razie (oficjalnie) nic nie potwierdza. Nowy smartfon ma pojawić się 19 września. Sprzęt ma być oparty o całkowicie nowy układ, Kirin 990.

Źródłem takich informacji ma być spotkanie deweloperów w Chinach, które odbyło się w ubiegłym tygodniu. Zorganizowano wtedy krótki briefing, podczas którego dyrektor Huawei ds. oprogramowania konsumenckiego ujawnił, że premiera Mate 30 Pro odbędzie się w Europie we wrześniu. Podobno znakiem szczególnym urządzenia ma być jego wydajność energetyczna.

W ubiegłym tygodniu natomiast pojawiły się przecieki, że Huawei Mate 30 Pro ma posiadać dwa 40-megapikselowe aparaty. Osadzone mają być na okrągłym wybrzuszeniu na tylnej obudowie. Telefon ma być oparty o nowy EMUI 10, z Androidem Q.

Premiera EMUI 10 w nowym flagowcu Huaweia Mate 30 Pro!

Jak wspominałem, Huawei oficjalnie nic nie potwierdza, ale będziemy bacznie przyglądać się informacjom, bo doświadczenie uczy, że żaden przeciek nie jest przypadkowy. Jeśli plotki się potwierdzą i Huawei Mate 30 Pro pojawi się faktycznie 19 września, może to być dzień przed premierą nowych iPhone’ów od Apple, która spodziewana jest 20 września.

Wieści z Rozładowani.pl