Informacje podają zagraniczne portale, a chiński gigant na razie (oficjalnie) nic nie potwierdza. Nowy smartfon ma pojawić się 19 września. Sprzęt ma być oparty o całkowicie nowy układ, Kirin 990.

Źródłem takich informacji ma być spotkanie deweloperów w Chinach, które odbyło się w ubiegłym tygodniu. Zorganizowano wtedy krótki briefing, podczas którego dyrektor Huawei ds. oprogramowania konsumenckiego ujawnił, że premiera Mate 30 Pro odbędzie się w Europie we wrześniu. Podobno znakiem szczególnym urządzenia ma być jego wydajność energetyczna.

W ubiegłym tygodniu natomiast pojawiły się przecieki, że Huawei Mate 30 Pro ma posiadać dwa 40-megapikselowe aparaty. Osadzone mają być na okrągłym wybrzuszeniu na tylnej obudowie. Telefon ma być oparty o nowy EMUI 10, z Androidem Q.

https://dailyweb.pl/premiera-emui-10-w-nowym-flagowcu-huaweia-mate-30-pro/

Jak wspominałem, Huawei oficjalnie nic nie potwierdza, ale będziemy bacznie przyglądać się informacjom, bo doświadczenie uczy, że żaden przeciek nie jest przypadkowy. Jeśli plotki się potwierdzą i Huawei Mate 30 Pro pojawi się faktycznie 19 września, może to być dzień przed premierą nowych iPhone’ów od Apple, która spodziewana jest 20 września.