Huawei odcięte od Androida i innych usług Google! Ciekawe co teraz zrobią

Huawei odcięte od Androida i innych usług Google! Ciekawe co teraz zrobią

Opublikowano 20.05.2019 8:09 -


Bardzo niepokojące informacje docierają z zagranicy. Huawei w trybie natychmiastowym ma stracić dostęp do usług Google, a przede wszystkim do systemu Android. Warto zaznaczyć, ze Google dość szybko sprostowało, że już wydane urządzenia nie zostaną pozbawione systemu od Google.

Google zawiesiło współpracę biznesową z Huawei na skutek ogłoszenia amerykańskiego Departamentu Handlu, który to umieścił firmę Huawei na czarnej liście podmiotów. Lista została kilka dni temu podpisana przez prezydenta USA, Donalda Trumpa.

Wydana decyzja może mieć tragiczny w skutkach wpływ na urządzenia Huawei (i wszystko wskazuje na to, że również na markę Honor). Firma traci natychmiastowo dostęp do systemu Android, a przede wszystkim do aplikacji i usług, m.in. Google Play i Gmail. A bez tych usług, smartfony są praktycznie bezużyteczne.

Google dość szybko opublikowało uzupełnienie tej informacji. Firma napisała, że obecne telefony Huawei będą nadal miały dostęp do usług takich jak Google Play. Problem ma być z nowymi urządzeniami, a te są (były?) w planach chińskiego giganta. Jaka zatem będzie przyszłość firmy, tego nie wiadomo.

Nie wiadomo również, jak ta lista wpłynie na ogólnie technologie na całym świecie. Huawei oprócz dostępu do oprogramowania Google straci również dostęp do części i komponentów z amerykańskich firm. Warto zaznaczyć, że zazwyczaj działa to obustronnie, prędzej czy później Chińczycy będą próbowali się odegrać, a jak wiemy, naczynia są połączone. Teraz decyzja ma wpływ na Huawei, a za kilka miesięcy może się to odbić nawet na Apple.

Honor, czyli marka-córka Huawei miała na wtorek, 21 maja zaplanowaną premierę Honora 20 w Londynie. Czy na skutek takich wydarzeń premiera się odbędzie? Na razie nic nie wiadomo w tym temacie. Wydarzenia są rozwojowe, na pewno będziemy informować, jak tylko pojawi się coś nowego.

Wieści z Rozładowani.pl