Seria Huawei Nova 6 dostępna oficjalnie. Chociaż jest to trio, najciekawszym jest Huawei Nova 6 SE

Seria Huawei Nova 6 dostępna oficjalnie. Chociaż jest to trio, najciekawszym jest Huawei Nova 6 SE

Opublikowano 13.12.2019 11:34 -


Po wielu miesiącach pełnych szczątkowych informacji i zdjęć, Huawei w końcu zaprezentował swoją ofertę Nova 6. Jest to trio urządzeń. Gwiazdą jest Nova 6 5G oraz Nova 6, które mają podwójne oczko rodem z Samsunga S10+ oraz procesor Kirin 990. Najsłabsza, choć równie ciekawa, Nova 6 SE ma 4 obiektywy, Kirin 810 i baterię 4200 mAh. Zainteresowani?

Seria nowych urządzeń Nova 6 od Huawei zapowiada się bardzo ciekawie. Choć nie są to modele, które z ręki podbiją rynek mocnymi podzespołami, mogą przekonać do siebie eleganckim i raczej kobiecym wyglądem mydelniczki. Już wkrótce przekonamy się, jak wyglądają na żywo.

Nova 6 oraz Nova 6 5G

Zarówno model standardowy, jak i jej wariant 5G mają 6,57-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości FHD+ z owalnym otworem w lewym górnym rogu. W wycięciu ukryte są 2 oczka aparatów, główny z 32 Mpx matrycą oraz ultraszeroki o kącie widzenia 105 stopni i rozdzielczości 8 Mpx. Co ciekawe, pomimo raczej dobrych podzespołów zdecydowano się tutaj na czytnik linii papilarnych ukryty w przycisku włączania. Na pewno takie rozwiązanie znajdzie zwolenników, bo te ukryte w ekranie nadal mają swoje bolączki.

Z tyłu znajdziemy 3 matryce, 40 MPx jako główna, 8Mpx ze stabilizacją i obiektywem tele oraz ultraszerokie 8MPx. Wewnątrz urządzenia pracuje procesor Kirin 990 wraz z modemem Balong 5000 5G (tylko w przypadku modelu Nova 6 5G). Konfiguracje pamięciowe ograniczają się do wyboru pamięci wew. 128 GB albo 256 GB. Pamięć RAM to zawsze 8GB. Całość pracuje oczywiście pod Androidem 10.

Oprócz modułu 5G kolejną różnicą wyróżniającą Nova 6 5G od standardowej wersji jest odrobinę większa bateria. 4100 mAh napędza Nova 6, podczas gdy wersja 5G posiada dodatkowe 100mAh. Oba telefony naładujesz szybciej dzięki Huawei SuperCharge o mocy 40 W.

Polskich cen na razie nie znamy, ale będą one oscylowały wokół 550-600 $ za Nova 6 5G oraz ok. 450 $ za Nova 6. Od dziś telefon jest dostępny w sprzedaży.

Nova 6 SE

Huawei wprowadził również model Nova 6 SE, który jest przedstawicielem raczej średniej półki cenowej. Jego wygląd (na zdjęciach) wydaje się bardziej dopracowany i dużo ciekawszy niż modele wyższe.

Z przodu urządzenia otrzymujemy 6,4-calowy panel LCD o rozdzielczości FHD +. Z frontu również posiada on wycięcie na kamerę, jednak pojedynczą o rozdzielczości 16 MPx. Podobnie jak dwa inne modele Nova 6, SE ma boczny czytnik linii papilarnych w przycisku włączania.

Z tyłu znajduje się konfiguracja z czterema kamerami. Jednostką główną jest znany nam moduł Sony 48 MPx, który jest wsparty przez szerokokątne 8MPx i dwoma modułami 2 MPx do pomiaru głębi oraz zdjęć makro. Jest to zatem podobny zestaw do testowanego przeze mnie Xiaomi Redmi Note 8T.

Pod ekranem skrywa się słabszy chipset Kirin 810, ale z taki samym zestawem pamięci – 8 GB RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej. Akumulator ma pojemność 4200 mAh, zachowując przy tym wsparcie Huawei SuperCharge o mocy 40 W.

Nowa 6 SE będzie kosztować ok. 315 $ w wersji 8/128 GB, a sprzedaż ruszyła dziś.

Wydaje mi się, że model Nova 6 SE będzie dużo ciekawszym wyborem ze względu na swój wygląd i niższą cenę. Wygląda on bowiem bardzo elegancko, a ekran jest zaokrąglony z wielu stron na wzór nowych iPhone-ów. Jego cena jest jednak znacząco wyższa niż innych urządzeń o podobnych podzespołach, więc hitu raczej nie wróżę.

Wieści z Rozładowani.pl