Huawei MateBook X Pro debiutuje w Polsce. Znamy ceny

Huawei MateBook X Pro debiutuje w Polsce. Znamy ceny

Opublikowano 21.06.2018 12:23 -


Jeden z najciekawszych sprzętów Huawei ostatnich lat – i jednocześnie jeden z najlepiej zapowiadających się w tym roku laptopów z Windowsem – oficjalnie zadebiutował na polskim rynku. Co więcej, ceny zapowiadają się równie atrakcyjnie jak sam komputer.

Jeśli pierwszy raz słyszycie o Huawei MateBook X Pro, to spieszę przypomnieć. To ten laptop, o którym kilka miesięcy temu pisały wszystkie portale technologiczne. Stało się to przede wszystkim za sprawą niecodziennie umieszczonej kamery internetowej. Producent bowiem zdecydował się przenieść obiektyw do… klawiatury. O tym, że moim zdaniem nie jest to do końca udany pomysł pisałem już tutaj.

Huawei MateBook X Pro – coś tu chyba poszło nie tak

Gdy jednak pominiemy to nietypowe rozwiązanie z kamerką (zresztą umówmy się, większość ludzi i tak z niej nie korzysta), nowy laptopwy flagowiec chińskiej firmy zapowiada się naprawdę dobrze. Metalowa obudowa skrywa w sobie czterordzeniowy procesor Intel najnowszej generacji oferujący wyraźny skok wydajnościowy w porównaniu z poprzednikami. W wyższym modelu (Intel Core i7, 16 GB RAM) mamy też oddzielną kartę graficzną nVidia z 2 GB własnej pamięci.

W Polsce (tak jak na innych rynkach) dostępne będą 2 modele Huawei MateBook X Pro:

  • Huawei MateBook X Pro 13 z 4-rdzeniowym procesorem Intel® Core ™ i5-8250U, 8 GB RAM i dyskiem SSD 256 GB w cenie 5499 zł;
  • Huawei MateBook X Pro 13 z 4-rdzeniowym procesorem Intel® Core ™ i7-8550U, 16 GB RAM, dedykowaną kartą graficzną nVidia GeForce® MX150 i dyskiem SSD 512 GB w cenie 7499 zł.

Oba modele wyposażono w ten sam ekran o przekątnej prawie 14 cali i rozdzielczości 3000 x 2000 pikseli. Dzięki niemal bezramkowej konstrukcji (stosunek wielkości ekranu do obudowy: 91%) i dobremu odwzorowaniu kolorów (matryca LTPS) to właśnie ten element najczęściej chwalony jest w recenzjach. Amerykański serwis The Verge ocenił nawet, że Huawei MateBook X Pro to “najlepszy laptop z Windowsem, jaki obecnie można kupić”.

Wieści z Rozładowani.pl