Do dziś była kompletna cisza, jakoby Huawei pracował nad nowym telefonem ze składanym wyświetlaczem. Aż dziw bierze, jak długo udało się utrzymać fakt, że następca Huawei Mate X jest tuż za rogiem. Nowy model oznaczono dodatkowo liczbą „2”.

Huawei Mate X2

Przeważnie po nowych odsłonach znanych już modeli oczekuje się nowych podzespołów, nowego designu i większej baterii. Choć może przypuszczenia tak wyglądały, życie napisało inny scenariusz. Huawei Mate X2 nie ma nic wspólnego ze swoim protoplastą, a to za sprawą ekranu, który tym razem zawija się do wewnątrz. Jest to zatem konstrukcja bardzo podobna do Samsunga Galaxy Fold 2 i stanie się jego konkurencją, a przynajmniej na rynku chińskim.

Huawei mate x 2

Według najnowszych doniesień Huawei Mate X2 będzie wyposażony w 8,01-calowy składany wyświetlacz o rozdzielczości 2480 x 2200 oraz 6,45-calowy ekranem na zewnętrznej stronie. Taki zestaw tym bardziej przybliża go konstrukcyjnie do koreańskiej konkurencji. Wewnątrz zostanie zamontowany procesor Kirin 9000 wraz z baterią 4400 mAh. Zestaw aparatów na razie owiany jest tajemnicą, a mówi się jedynie o głównej matrycy 50 Mpx i 3 pomocniczych. Z przodu pojawi się 16 Mpx.

Premiera? Chiny 22 Lutego

To, że do dziś niewiele wiedzieliśmy o tym modelu dziwi tym bardziej, że jego premiera odbędzie się jeszcze w tym miesiącu, a mianowicie 22 lutego. Premiera odbędzie się oczywiście w Chinach, bo tamten rynek jest najbardziej chłonny na urządzenia pozbawione usług Google.

Huawei mate x2

Czy Huawei Mate X2 trafi w ogóle do Europy w oficjalnej sprzedaży?  Nie wiadomo, ale nawet jeżeli, to raczej w formie pokazu możliwości, niż faktycznie licząc na znaczną sprzedaż. W końcu bez usług Google taki telefon to raczej zabawka niż narzędzie pracy.


Posłuchaj nas!