Huawei Mate X po oficjalnej premierze. Czym zaskoczył nas chiński producent?

Huawei Mate X po oficjalnej premierze. Czym zaskoczył nas chiński producent?

Opublikowano 24.10.2019 12:14 -


Rynek składanych telefonów staje się coraz bardziej oblegany. Najpierw zadebiutował Samsung ze swoim Foldem, później przyszła pora na Motorolę RAZR, a teraz czas na Huawei. To właśnie chiński producent zamyka czołówkę twórców nowej technologii, która cieszy się sporym zainteresowaniem. Oficjalna konferencja, gdzie pojawiła się zapowiedź Mate X’a, miała miejsce wczoraj i została dokładnie opisana przez portal Sina. Spójrzmy więc, czym tym razem może nas zaskoczyć składany smartfon.

Podczas konferencji producenta zaprezentowano przede wszystkim modele obsługujące sieć 5G oraz składanego Huaweia. Ten ostatni skupił na sobie uwagę wszystkich mediów, jego prototypowa wersja była bowiem dostępna na rynku chińskim już od września. Po licznych testach wprowadzono wszystkie poprawki, dzięki czemu Huawei Mate X już niebawem ma pojawić się w sklepach.

Specyfikacja techniczna oraz wygląd Mate X

Producent, wypuszczając tak zaawansowany technicznie telefon, postarał się umieścić w nim kilka bardzo cenionych technologii. Poza składanym ekranem znajdziemy tam również obsługę sieci 5G, którą wprowadza teraz do swoich smartfonów niemal każdy. Dużym atutem może okazać się także dwukomorowa bateria o pojemności 4500 mAh, ładowana sprzętem o mocy 55W, co pozwala uzupełnić akumulator do 85% w zaledwie 30 minut. Stabilne działanie systemu będzie wspierał procesor Kirin 980, czyli najnowszy opracowany element przez Huaweia.

huawei mate x

Najważniejszym elementem całego smartfona jest oczywiście składany ekran. Po rozłożeniu jego przekątna wynosi 8”, natomiast po złożeniu pojawia się z przodu ekran o przekątnej 6,6”, a z tyłu 6,38”. Różni się on nieco od swoich poprzedników, co może być sposobem na przyciągnięcie zainteresowania klientów.

Huawei Mate X, a Samsung Galaxy Fold

Składany smartfon Samsunga jest niczym książka, czyli składa się do środka. Huawei postanowił jednak nieco się wyróżnić i zaprojektował ekran owijający się na zewnątrz. W ten sposób z jednego dużego wyświetlacza można zrobić dwa mniejsze – z przodu i z tyłu urządzenia. Takie rozwiązanie może okazać się strzałem w dziesiątkę i sprawić, że telefon będzie bardziej funkcjonalny niż Fold.

Trzeba przyznać, że jak na składany telefon przystało, Huawei Mate X nie należy do najtańszych smartfonów. Jego dystrybucja na rynku chińskim ma rozpocząć się 15 listopada, a wstępny koszt to około 10 tysięcy złotych. Plan wprowadzenia urządzenia także w wersji globalnej czeka jeszcze na akceptację. Możemy jednak się spodziewać, że już niebawem kolejny składany smartfon będzie dostępny w sprzedaży.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl