Huawei Mate 30 z Androidem, ale smartwatch z Harmony OS jest w drodze

Huawei Mate 30 z Androidem, ale smartwatch z Harmony OS jest w drodze

Opublikowano 26.08.2019 15:12 -


Nieustannie pojawiają się informacje na temat Huawei i ich problemów ze Stanami Zjednoczonymi, a co za tym idzie z oprogramowaniem do swoich telefonów. Nic dziwnego, bo Huawei ma spore udziały w globalnym rynku w swojej branży.

Wiemy dobrze, że czas zawieszenia broni pomiędzy Stanami a Huawei został wydłużony o kolejne trzy miesiące, jednak wiemy też, że jest to odwlekanie wyroku. Huawei z początku twierdziło, że jest w stanie wyrobić się w pierwotnych trzech miesiącach z przygotowaniem systemu. Rzeczywistość jednak była okrutna.

To kiedy Harmony OS?

Termin wprowadzenia Harmony OS jest przesuwany, pojawiały się informacje, że najnowszy Mate 30 i Mate 30 pro będą już oparte właśnie o nowy system. Teraz Huawei oficjalnie potwierdza, że telefony otrzymają jeszcze Androida. Jednocześnie pojawia się informacja, że urządzenie oparte o Harmony OS „jest w drodze”, ale nie będzie to smartfon, tylko smartwatch.

Huawei chce uniezależnić się od zewnętrznych dostawców, takich jak Google. Cel jest jeden – w przyszłości ma nie dochodzić do podobnych sytuacji jak w pierwszej połowie bieżącego roku. Wtedy to przyszłość firmy na chwilę była w zawieszeniu. Pozyskiwanie części od amerykańskich dostawców musi odbywać się teraz każdorazowo za zgodą amerykańskich władz.

Map Kit – niezależne mapy od Huaweia

Jeden wspólny i nowy ekosystem ma być zachowany dla urządzeń Huawei, szczególnie dla grupy smartfonów. Z tego też powodu firma pozostaje na razie przy Androidzie, a Harmony OS ma być w pełni gotowym planem awaryjnym. Możliwość zastąpienia nim Androida ma być natychmiastowa.

Harmony OS wkrótce zadebiutuje na telewizorach Huawei, a następnie na inteligentnych zegarkach. Smarwatch mają pojawić się w ciągu najbliższego roku, nie później. Wiele wskazuje na to, że może on zadebiutować jako urządzenie towarzyszące Huawei Mate 30.

Honor Vision TV prezentuje się naprawdę świetnie! Sprawdźcie sami

Jeśli zakazy amerykańskiego rządu nie zostaną zniesione, wiele wskazuje na to, że Harmony OS prędzej czy później i tak pojawi się na smartfonach. Ciągle jednak nie wiadomo, jak wygląda wydajność takiego systemu. Google pracuje nad Androidem od wielu lat, a efekty jakie są, każdy widzi.

Wieści z Rozładowani.pl