Huawei Mate 30 w czterech wersjach na zdjęciach reklamowych!

Huawei Mate 30 w czterech wersjach na zdjęciach reklamowych!

Opublikowano 16.09.2019 15:08 -


W tym roku nie czeka nas już zbyt wiele ciekawych premier. Mimo to pozostała nam jedna z najważniejszych. Już za kilka dni światło ujrzy nowy model flagowca Huawei. Mate 30 dostępny będzie tym razem w czterech wersjach, które można oglądać na materiałach reklamowych.

Dwie ostatnie premiery, na które czekam to nowy Google Pixel 4 oraz Huawei Mate 30. Ten ostatni na robił ostatnio sporo zamieszana, bo podobno ma zadebiutować bez wsparcia dla usług Google o czym informowała Marika. Czy to prawda, okaże się już niedługo, bo 19 września.

Cztery warianty telefonu

W Monachium gdzie obędzie się pokaz Huawei, zostaną zaprezentowane aż 4 warianty tego modelu. Nie ma już co do tego żadnej wątpliwości. Mamy nawet zdjęcia, które wchodzą w skład kampanii reklamowej.

Huawei Mate 30 Lite

To najsłabszy spośród 4 urządzeń. Złośliwi mówią, że to model Nova 5i pod zmienioną nazwą i z kilkoma nowościami. Urządzenie dysponuje wyświetlaczem 6,3 cala z wycięciem na kamerę selfie jak w Samsungu Galaxy S10.

Huawei Mate 30

Sercem Mate 30 Lite ma być procesor Kirin 810 (porównywalny do Snapdragona 730) i system Android 10 z nakładką EMUI 10. Urządzenie w wersji Lite będzie miało baterię 4000 mAh. Tak samo, jak wersja pro dysponować będzie poczwórnym układem aparatu (umieszczonym w kwadratowej wyspie, zamiast okręgu). Będą to odpowiednio moduły 48 MP, 8 MP o szerokim kącie, 2 MP do zdjęć makro oraz 2 MP sensor wykrywający głębię.

Huawei Mate 30

To wersja tylko trochę słabsza niż Mate 30 Pro. Jeśli zwrócicie uwagę na zdjęcia, rzuci się Wam w oczy mniejszy notch. Mate 30 pozbawiony jest zaawansowanego układu 3D odpowiedzialnego za rozpoznawanie twarzy.

Huawei Mate 30

Telefon zasilany będzie najmocniejszym procesorem producenta — nowym Kirin 990 5G, 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci na dane. Oczywiście tu też zagości Android 10 z nakładką EMUI 10. Moduł aparatu będzie nowy i czekam z niecierpliwością na to, co pokaże Huawei.

Huawei Mate 30 Pro

To model, który będzie przez jakiś czas reprezentował regularną ofertę smartfonów Huawei. Nowy Kirin 990 z modemem sieci 5G, co najmniej 8 GB pamięci RAM oraz nawet 512 GB pamięci dla użytkownika świadczy o tym, że będzie to naprawdę wydajne urządzenie.

Huawei Mate 30

Jego ekran ma mieć 6,8 cala oraz mniejszą od poprzednika rozdzielczość 2400 × 1176 pikseli. Ekran o zakrzywionych krawędziach będzie miał sporego notcha, w którym znalazło się miejsce dla układu rozpoznawania twarzy i kamery do selfie 32 MP.

Huawei Mate 30

Aparat główny będzie miał 4 oczka, pierwsze z nich to moduł 40 MP. Kolejny również będzie miał 40 MP, ale stworzono go z myślą o tworzeniu materiałów wideo. Następny będzie miał 8 MP i obiektyw Tele. Ostatni aparat będzie odpowiedzialny za śledzenie głębi. Bateria w telefonie to ogniwo o pojemności aż 4500 mAh. Obsłuży ono szybkie ładowanie o mocy do 40 W oraz bezprzewodowe z mocą 27 W.

Huawei Mate 30

Huawei Mate 30 Pro Porsche Design

Ten model nie będzie znacząco różnił się pod względem specyfikacji. Jedyna różnica to to, że będzie dysponował 12 GB pamięci RAM oraz 512 GB na dane i będzie to jedyny wariant pamięci.

Huawei Mate 30

Na zewnątrz zmian jest więcej. Wersja Porsche Design wykończona jest z luksusowych materiałów jak skóra i szafirowe szkło. W zestawie znajdą się też prawdopodobnie dedykowane akcesoria, które nawiązywać będą do specjalnej edycji.

Huawei Mate 30

Huawei Mate 30

Wieści z Rozładowani.pl