Huawei Mate 30 Pro oficjalnie i bez usług Google

Huawei Mate 30 Pro oficjalnie i bez usług Google

Opublikowano 20.09.2019 20:57 -


Oficjalnie stało się to na co czekało wielu, sądząc po tym, jak chętnie czytacie artykuły o Huawei. Oficjalny debiut rodziny Mate 30 już za nami. Wszystkie plotki były prawdziwe. Huawei Mate 30 Pro to świetny telefon, ale bez usług Google.

To, co wydaje się najważniejszym to fakt, iż flagowiec nie będzie oferował usług i aplikacji Google. Jest to wynikiem wojny handlowej na linii USA — Chiny. Azja jest specyficznym rynkiem bogatym w alternatywne dla Google rozwiązania i pewnie się tym nie przejmie. W Europie i Stanach Huawei bronić się będzie w inny sposób.

Huawei AppGallery to konkurencja dla sklepu Google. Chiński producent przyznał, że inwestycje we własny sklep z aplikacjami to kwota rzędu miliarda dolarów. Oprócz tego Huawei nie będzie bronił dostępu do konkurencyjnych sklepów z aplikacjami jak ten od Amazona. Kolejną zachętą ma być odblokowany bootloader, da to możliwość doinstalowania aplikacji Googla samemu — przy odrobinie wysiłku i czasu spędzonego na specjalistycznych forach.

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro – moc nowości

Nowy flagowiec dysponuje rozlanym na boki wyświetlaczem (zakrzywiony jest o 88 stopni), którego krańce potrafią symulować fizyczne przyciski głośności czy spust aparatu. Sam ekran to panel OLED o przekątnej 6,5 cala oraz rozdzielczości 2400 × 1176 pikseli (proporcje 18,4:9). Ekran posiada zatopiony pod sobą czytnik palców oraz sporego notcha. Notch skrywa w sobie kamerę do selfie 32 MP z przesłoną f/2.0 oraz skaner twarzy i gestów.

Huawei Mate 30 Pro

Na tyle urządzenia znalazło się miejsce dla okrągłej wyspy, na której umieszczono cztery aparaty fotograficzne. Mają kolejno 40 MP (f/1.6, 27 mm, matryca RYYB o rozmiarze 1/1.7 cala i formacie 4:3, OIS), szerokokątny 40 MP (f/1.8, 18 mm, matryca RGGB o rozmiarze 1/1.54 cala z proporcją 3:2), teleobiektyw 8 MP (f/2.4, 80 mm) oraz aparat 3D do wykrywania głębi.

Aparat główny dysponuje technologią SuperSensing Cine Camera — jego matryca pozwala na rejestrowanie obrazu w szerokim spektrum barwnym i zwiększoną dynamiką. Dostępny będzie też tryb ultraslowmotion, który pozwoli na nagrywanie filmów w 7680 klatkach na sekundę. Filmy mogą być kręcone z rekordowym ISO wynoszącym aż 51 200. Zdjęcia mogą być wykonywane do wartości ISO 409 600. Zaawansowany zestaw aparatów pozwoli na zdjęcia z 3-krotnym zoomem optycznym, 5-krotnym hybrydowym oraz nawet 30-krotnym cyfrowym.

Bateria urządzenia to ogniwo o pojemności 4500 mAh. Obsługuje bezprzewodowe ładowanie 27 W oraz szybkie 40 W. Huawei Mate 30 Pro pozwoli na Reverse Charging — czyli na ładowanie innych urządzeń po przyłożeniu ich do jego tylnej obudowy.

Mate 30 Pro napędzany będzie procesorem Kirin 990 oraz 8 GB pamięci RAM. Dla użytkownika pozostało 256 GB pamięci na dane i obsługa kart pamięci. Dostępna będzie też wersja ze wsparciem dla sieci 5G. Urządzenie będzie dostępne w 6 kolorach i cenie 1099 euro (wersja 5G będzie 100 euro droższa).

Wieści z Rozładowani.pl