Huawei Mate 30 Pro o nietypowym wyglądzie. Czy to nowoczesny design?

Huawei Mate 30 Pro o nietypowym wyglądzie. Czy to nowoczesny design?

Opublikowano 30.08.2019 12:46 -


Zaledwie dwa tygodnie temu Przemek w swoim artykule informował o nieoficjalnej zapowiedzi nowego smartfona Huawei. Mowa oczywiście o Mate 30 Pro, który aktualnie ma stanowić konkurencję dla flagowego sprzętu Samsunga oraz Apple. Początkowo informacje dostępne w sieci mówiły o dwóch 40-megapikselowych aparatach, jednak po wycieku renderów nabrałam wątpliwości, czy aby na pewno model ten będzie prezentował się tak, jak zapowiadano.

Od kilku dni w Internecie pojawiają się grafiki rzekomo przedstawiające najnowszego Huawei Mate 30 Pro. Odbiegają one od wizualizacji poprzedników tej serii, możliwe jednak, że producent postanowił nieco odmienić dotychczasowy design. Moim zdaniem takie eksperymentowanie z wyglądem smartfona może się marce bardzo opłacić, ponieważ zawsze zaskakuje ona swoich użytkowników czymś niespotykanym. Jak będzie tym razem?

mate 30 pro

Mate 30 Pro z czterema obiektywami?

Nowy Huawei z serii Mate już cieszy się dużym zainteresowaniem, chociażby ze względu na przewidywaną specyfikację, zachęcającą do wyboru tego modelu. Po pojawieniu się grafiki promocyjnej producent na pewno wzbudził wiele kontrowersji nie tylko wśród dotychczasowych fanów Huawei, ale też wśród konkurencji. Mate 30 Pro zostanie bowiem wyposażony nie w dwa, ale w cztery obiektywy. Chodzą także pogłoski, że wśród nich pojawi się zupełnie nowy obiektyw producenta, co świadczyłoby o dalszych pracach nad wykrywaniem głębi i udoskonalaniem aparatów w urządzeniach mobilnych. Obiektywy zostały umieszczone na tylnej obudowie w postaci okręgu, co odróżnia model od aktualnych trendów na rynku. To jednak może się okazać drogą do sukcesu i początkiem unikalnego designu Huaweia.

mate 30 pro

Pozostałe nowości w Mate 30 Pro

Sercem nowego smartfona prawdopodobnie będzie najnowszy układ Kirin 990, przystosowany do obsługi 5G. Użytkowników na pewno zaskoczy także funkcja szybkiego ładowania, wodospadowy wyświetlacz oraz nieco odmienny tył od poprzednika tej serii. Na więcej szczegółów musimy jednak jeszcze poczekać. Do tej pory nie podano oficjalnej daty premiery nowości od Huawei. Trzymam się jednak tego, że być może 19 września ujrzymy najnowszy projekt chińskiego producenta dostępny w sprzedaży.

Wieści z Rozładowani.pl