Huawei Mate 30 Pro będzie nagrywał świetne wideo?

Opublikowano 22.07.2019 9:43 -


Bez wątpienia Huawei wyrósł nam na firmę, która produkuje telefony z jednymi z najlepszych aparatów fotograficznych. Są jednak ciągle aspekty, w których radzi sobie gorzej, jak jakość wideo. Huawei zastrzega nazwy, które zwiastują nowe fotograficzne możliwości!

Odetchnęliśmy z ulgą, gdy dowiedzieliśmy się, że Trump przymknie oko i pozwoli współpracować amerykańskim firmom z Huawei. Cieszy nas to, zwłaszcza dlatego że Huawei trochę naginał fakty twierdząc, że jest gotowy zastąpić Androida własnym systemem w swoich smartfonach.

Nowe możliwości fotograficzne

Huawei 17 Lipca zastrzegła w EUIPO (European Union Intellectual Property Office) w Monachium nazwy dla nowych technologii fotograficznych, które użyte będą w nadchodzącym Mate 30 Pro.

Mowa tu o Camera Matrix oraz Cine Lens. O ile w przypadku pierwszej nazwy nie mam zielonego pojęcia o co chodzi, o tyle w przypadku Cine Lens można snuć pewne domysły. Słabym punktem aparatów fotograficznych w urządzeniach Huawei jest słaby na tle konkurencji tryb wideo. Huawei prawdopodobnie w nowym Mate 30 Pro postanowi coś z tym zrobić.

Cine Lens może być specjalnym obiektywem dostosowanym do nagrywania wideo stworzonym przy współpracy z Leica. Co więcej, taki obiektyw mógłby cechować się wsparciem oprogramowania, które precyzyjniej sterowałoby przysłoną i ostrością.

Nowy flagowiec firmy zaoferuje 4, lub nawet 5 obiektywów. Nic dziwnego, że jeden może być przeznaczony specjalnie do wideo.

Co wiemy na pewno?

Nowy Huawei Mate 30 Pro będzie miał zaoblony ekran jak w Samsungu Galaxy o przekątnej 6,71 cala. Będzie to panel AMOLED i będzie cechować się odświeżaniem na poziomie 90 Hz.

37C15DE8 EE88 4C55 88CE 7CF9B4023FC7

Mate 30 Pro będzie wyposażony w procesor Kirin 985 oraz nawet 12 GB RAM. Dostępna będzie też specjalna wersja z modem Balong 5000 5G. Bateria telefonu będzie miała pojemność 4200 mAh oraz wsparcie dla szybkiego ładowania 55 W.

Huawei Mate 30 Pro zostanie zaprezentowany w październiku.

Wieści z Rozładowani.pl