Huawei Mate 30 bez Map Google! A premiera za chwilę

Huawei Mate 30 bez Map Google! A premiera za chwilę

Opublikowano 29.08.2019 11:18 -


Nie ma tygodnia bez tematu związanego z wojenką na linii Huawei – Google, czy też Huawei – USA. Kiedy wszystko wskazywało na to, że sytuacja się normuje, Google zadało cios, który może być dramatyczny dla zbliżającej się premiery flagowca od Huawei – Mate 30 i Mate 30 Pro.

Google jest zdania, że nie ma szans na to, aby Mapy Google oficjalnie pojawiły się w nowym smartfonie od Huawei. Wszystko przez wprowadzony przez Biały Dom zakaz, który uniemożliwia współpracę pomiędzy amerykańskimi firmami i chińskim gigantem.

Na skutek takich zakazów, Mate 30, a także nadchodzące urządzenia od Huawei, nie będą mogły oferować Map Google. Dotyczy to także opóźnione składanego Mate X. Oczywiście Android nadal będzie na nich dostępny, zgodnie z tymczasowym pozwoleniem, ale wszyscy zapomnieli o innych usługach Google, skupiając się jedynie na systemie operacyjnym.

Premiera Mate 30 i Mate 30 Pro, spodziewana jest 18 września. Na tę chwilę pojawią się one bez map od Google, a wszyscy wiemy, jak istotne są te aplikacje w codziennym użytkowaniu.

Huawei Mate 30 z Androidem, ale smartwatch z Harmony OS jest w drodze

Na razie nie wiadomo jak taka blokada wpłynie na premierę flagowców. Wątpliwe jest, aby data została przesunięta, bo to mogłoby całkowicie pogrążyć Huawei. Kolejne już trzy miesiące, jakie otrzymała chińska firma, kończy się 19 listopada. Na horyzoncie jest system operacyjny Harmony OS, który ma zastąpić Androida. Nie wiadomo jednak, jak zostanie rozwiązana sytuacja z Google Play. Huawei przygotowuje oczywiście alternatywę, ale nawet jeśli powstanie chiński odpowiednik sklepu z aplikacjami, nie wiadomo jak i czy trafią do niego aplikacje firm amerykańskich. Chodzi o takie serwisy jak Twitter, Facebook czy też Instagram.

Wojenka pomiędzy Stanami i Huawei zdaje się nie mieć końca. Będzie trwała, aż jedna ze stron odpuści. Dla chińskiej firmy utrata rynków zachodnich może być początkiem końca działalności. Przyszłość pokaże, czy obie strony dojdą do porozumienia, czy będą szły w zaparte.

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację