Httpster - kolejny serwis pełen inspiracji

Httpster – kolejny serwis pełen inspiracji

Opublikowano 1.12.2016 21:04 -


Można śmiało rzec, że serwisy takie jak dzisiejszy Httpster pojawiają się jak grzyby po deszczu. Jakie zapytacie? Takie, które oferują całą gamę dobroci dla projektantów, webdevów, uxowców czy innego fachu związanego z branżą WWW.

Ostatnio pogrzebałem wszystkie Theme Foresty i inne powiązane serwisy. Nie ma tam designu, który mógłby posłużyć chociaż w połowie dla nowego DailyWeb. Z kolei coraz częściej przyzwyczajam się do myśli, że projekt nowego wyglądu będę musiał komuś zlecić. Zanim to jednak nastąpi, muszę dokładnie wiedzieć czego oczekuję, ubierając myśli w słowa. Serwisy tak jak Httpster bardzo sprawę ułatwiają, bo można się naprawdę skutecznie zainspirować, podejrzeć interesujący pomysł. I o ile wiem jak będzie wyglądał nagłówek i szkielet strony głównej, to reszta pozostaje czymś, co musi się w mojej głowie wykrastilozwać.

zrzut-ekranu-2016-12-01-o-20-51-02

Nie ma tu oczywiście powodów do narzekań, a do szczerej radości. W końcu miejsc, w których można zaczerpnąć świeżych i nietuzinkowych pomysłów – nigdy nie za wiele. Httpster nie odstaje od reszty stawki, oferując w tym wypadku niebanalne strony internetowe, z punktu widzenia samego jej projektu naturalnie.

Pomysł na serwis zrodził jak się jak to zwykle bywa z potrzeby. Twórcy zmęczeni byli wysyłaniem do siebie na wzajem kolejnych emaili z interesującymi WWW, więc postanowili stworzyć jeden wielki katalog i podzielić się nimi z publiką. W ramach Httpster mamy możliwośc sortowania po wybranych kryteriach/tagach i przede wszystkim w łatwy sposób przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi propozycjami. Prawdziwym smaczkiem jest menu, które w postaci miarki przedstawia kolejne opublikowane wpisy.

Wieści z Rozładowani.pl