HTC Exodus 1S to kolejny smartfon dla posiadaczy kryptowalut

HTC Exodus 1S to kolejny smartfon dla posiadaczy kryptowalut

Opublikowano 23.10.2019 15:46 -


W ostatnim czasie rynek kryptowalut się nieco ustabilizował. Nie oznacza to jednak, że zupełnie nic się nie dzieje, nadal bowiem wielu użytkowników wykorzystuje internetowy pieniądz do licznych transakcji. Właśnie z taką myślą w ubiegłym roku HTC wypuścił swój pierwszy telefon dedykowany osobom nadzorującym swoje zyski oraz straty. Exodus 1 bazował na technologii blockchain, posiadał liczne zabezpieczenia, ale przede wszystkim umożliwiał sprawny handel kryptowalutą między użytkownikami. Jesteście ciekawi, jak zapowiada się jego następca?

Wbrew pozorom HTC nie zależało na stworzeniu rozbudowanej technologii. Exodus 1S jest znacznie mniejszy, tańszy oraz mniej wydajny. Po co więc reaktywować sprzęt, kiedy jest on mniej funkcjonalny od swojego poprzednika? Na pewno producent ma w tym jakiś cel, ponieważ cały czas stara się wypromować smartfon z blockchain.

System działania pierwszej wersji Exodusa

Tajwańskie przedsiębiorstwo już w maju ubiegłego roku dość głośno zapowiadało swój nowy telefon. Wykorzystanie w nim technologii blockchain oraz integracja z licznymi aplikacjami zewnętrznymi, w tym przeglądarką Opera, sprawia, że jest on naprawdę funkcjonalny. Każdy z użytkowników może swobodnie wykonywać mikropłatności w sieci, a także na bieżąco kontrolować swój wirtualny portfel. Mimo tego, że Exodus pojawił się na rynku rok temu, to osoby dysponujące gotówką mogły go nabyć dopiero w maju tego roku.

exodus 1s

Exodus 1S to liczne zmiany specyfikacji oraz jednego z systemów

Największą nowością, jaka pojawiła się w tym modelu, jest możliwość uruchomienia pełnego węzła bitcoina. Oznacza to, że smartfon może przekazywać, potwierdzać oraz weryfikować wszystkie transakcje bitcoinami. Dzięki temu użytkownicy będą mieli zapewnioną większą prywatność oraz bezpieczeństwo podczas realizowania płatności. Nadal jednak niektóre z funkcji pozostają zablokowane, w tym posługiwanie się smartfonem jako węzłem wydobywczym.

Exodus 1S od swojego poprzednika będzie się różnił przede wszystkim specyfikacją. Został on wyposażony w ekran 5.7” z rozdzielczością HD, 4GB pamięci RAM oraz 64GB pamięci wewnętrznej. Stabilne działanie całego systemu zapewnia Snapdragon 435, który w zupełności wystarczy do prowadzonych transakcji. Aby mimo wszystko spełniał funkcje smartfona, posiada także aparat 13 mpx, gniazdko słuchawkowe oraz wejście MicroUSB do ładowania urządzenia.

HTC Exodus 1S już jest dostępny w oficjalnej sprzedaży, jednak tym razem nie w USA. Na oficjalnej stronie smartfona mogą nabyć klienci z Europy, Tajwanu, Arabii Saudyjskiej czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Dobrym argumentem, zachęcającym do zakupu, może być cena, która tym razem jest zdecydowanie niższa. Exodus 1S można nabyć za 219 euro na stronie samego producenta.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja i dwóch redaktorów! [Zobacz]