HTC Desire 20 Pro i HTC U20 5G. Firma wyłania się z cienia, prezentując ciekawe średniaki

Opublikowano 18.06.2020 9:10 -


HTC to jedna z firm, która zafundowała nam kiedyś rewolucje w na rynku smartfonów. Dziś nieco zapomniana i borykająca się z finansowymi problemami firma, próbuje o sobie przypomnieć zapowiadając dwa nowe urządzenia. To HTC Desire 20 Pro i HTC U20 5G, oba to dobrze wyposażone średniaki.

W zeszłym roku mogliśmy usłyszeć, że sytuacja legendarnej firmy wreszcie się poprawia. Początek tego roku przyniósł jednak niepokojące wieści o zbyt małych przychodach, które rok do roku okazały się pikować w dół. Coś, co można uznać za światełko w tunelu, to próbę wprowadzenia na rynek nowych modeli smartfonów.

HTC Desire 20 Pro to ten słabszy

Model Desire 20 Pro to reprezentant średniej półki cenowej. Oferuje procesor Snapdragon 665 oraz 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci na dane. Urządzenie ma sporą baterię o pojemność aż 5000 mAh oraz wsparcie dla szybkiego ładowanie QC 3.0. Nie zabrakło w nim również NFC oraz portu słuchawkowego Jack. Czytnik palców jest tradycyjny i znajduje się na pleckach telefonu. Desire 20 Pro posiada wyświetlacz 6,5 cala o rozdzielczości FHD+. Na rynku oba urządzenia zadebiutują pod kontrolą systemu Android 10, który zostanie zaktualizowany w późniejszym czasie.

HTC Desire 20 Pro

Nowe Desire dotrzyma tempa konkurencji podczas fotografowania. Aparat do selfie ma 25 MP oraz przesłonę f/2.0. Na tylnym panelu znalazło się miejsce dla aż 4 aparatów. Głównego 48 MP z przysłoną f/1.8 i szerokokątnego z matrycą 8 MP i światłem f/2.2. Jest tu też aparat 2MP do macro oraz pomocniczy do badania głębi.

HTC U20 5G z łącznością 5G

To model bardziej zaawansowany. Łączy w sobie wszelkie zalety modelu Desire, takie jak duża bateria, NFC i port słuchawkowy. Dodaje jednak inne funkcje jak szybszy standard ładowania QC 4.0 czy obsługa kart pamięci Micro SD. Co więcej, ma też znacznie lepszy procesor Snapdragon 765G z obsługą sieci 5G. Więcej ma też pamięci. W tym modelu to 8 GB RAM oraz 256 GB pamięci dla użytkownika. U20 5G posiada wyświetlacz 6,8 cala o rozdzielczości FHD+.

HTC U20 5G

Układ aparatów wydaje się identyczny z modelem HTC Desire 20 Pro. Jedynie ten do selfie jest inny i ma matryce 32 MP.

Wątpliwa dostępność

Niestety producent nie zdradza jeszcze, czy będzie oferował HTC Desire 20 Pro i HTC U20 5G na innych rynkach niż ten w Tajwanie.  Niewiadoma pozostaje też cena urządzeń.

Źródło: XDA Developers.

Wieści z Rozładowani.pl