HP OfficeJet Pro 9023 - drukowanie przez Messengera? Proszę bardzo

HP OfficeJet Pro 9023 – drukowanie przez Messengera? Proszę bardzo

Opublikowano 18.06.2019 9:12 - Akcja Partnerska


Dzieląc się z Wami pierwszymi wrażeniami dotyczącymi drukarki HP OfficeJet Pro 9023, pisałem, że ich obsługa kojarzy mi się z nieustającymi problemami. Czas jednak zmierzyć się z koszmarami z przeszłości i sprawdzić, czy nowoczesne urządzenie od HP stanęło na wysokości zadania.

Zadaniem drukarki jest drukowanie. Zadaniem skanera jest skanowanie, a faksu — wysyłanie wiadomości tą dość klasyczną metod. To wszystko i wiele więcej potrafi również drukarka od HP. Patrząc na jej dodatkowe możliwości, można naprawdę pogubić się we wszystkich innowacjach, o których nawet nie pomyślałbym, że można je zaimplementować do urządzenia tego typu. Niech wstępnym potwierdzeniem mojego zaskoczenia będzie tutaj np. możliwość archiwizowania danych w chmurze, obsługa i druk poprzez aplikację mobilną, czy drukowanie poprzez… bota na Messengerze.

Zawartość Pudełka

W pudełku prócz dobrze opakowanego i obłożonego styropianem urządzenia znajdziemy jeszcze kilka drobiazgów. Oczywiście nie zabraknie instrukcji w kilku wersjach językowych, czy kabla zasilającego urządzenie. Warto dodać, że prócz końcówki ze standardem europejskim, dołączona jest także wtyczka brytyjska. Nie sądzę, byście zabierali drukarkę ze sobą na wycieczkę na Wyspy, ale jeśli wpadniecie na taki pomysł, to będziecie mogli ją zasilić lokalnym prądem, bez żadnych przejściówek. W opakowaniu znajdziemy także cztery tonery.

Gabaryty

Podkreślałem już w pierwszych wrażeniach, że LaserJet 9023 to sprzęt dla tych bardziej wymagających. Jej możliwości są ogromne, zwłaszcza przy stosunkowo niewielkich gabarytach jak na urządzenie wielofunkcyjne. Nie liczcie natomiast, że zmieścicie ją na niewielkim biurku, koło komputera. Oczywiście posiadacze tych nieco większych blatów do pracy mogą ustawić drukarkę pod ręką, jeśli znajdą przestrzeń o wymiarach 437 × 396,3 × 318,3 mm, bo właśnie tyle miejsca zajmie drukarka. 

Dotykowy ekran

Drukarka HP OfficeJet Pro 9023 wyposażona została w dotykowy wyświetlacz. Jego przekątna to 6,75 cm, a poniżej niego znajdują się także trzy przyciski funkcyjne: ekran główny, powrót i pomoc. Co ważne możecie regulować kąt jego nachylenia, tak by był on komfortowy w użytku. Menu jest bardzo intuicyjne i proste w obsłudze — wszystkie najważniejsze opcje użytkowe dostępne są z poziomu głównego menu (wybierając odpowiednik kafelek graficzny). Co warto także zaznaczyć, jest ono dostępne w języku polskim.

W górnej części ekranu mamy wszystkie ważne komunikaty, a także możliwości diagnostyki czy dostęp do ustawień drukarki (ustawienia sieci, informacja o stanie materiałów eksploatacyjnych oraz ustawienia wydruku).

specyfikacja techniczna

Najważniejsze parametry techniczne urządzenia:

  • Jakość druku w kolorze: Rozdzielczość optymalizowana do 4800 × 1200 dpi przy druku w kolorze na papierze HP Advanced Photo, rozdzielczość wejściowa 1200 × 1200 dpi
  • Technologia druku: Technologia termiczna HP Inkjet
  • Wyświetlacz: Ekran dotykowy o przekątnej 6,75 cm (2,65″) CGD (kolorowy, graficzny)
  • Szybkość procesora: 1,2 GHz
  • Liczba wkładów drukujących: 4 (czarna, błękitna, purpurowa, żółta)
  • Możliwość pracy bezprzewodowej: Tak
  • Łączność: 1 port USB 2.0; 1 port hosta USB; 1 port Ethernet; 1 karta sieci bezprzewodowej Wi-Fi 802.11b/g/n; 2 porty modemu RJ-11

przeznaczenie

Drukarka została stworzona z myślą o użytkownikach, którzy korzystają z drukarki zdecydowanie częściej niż przy okazjonalnych drukach. Prędkość druku urządzenia jest naprawdę bardzo przyzwoita (w czerni (A4): Do 24 str./min, a w kolorze (A4: do 20 str./min). Na pewno sprawdzi się przede wszystkim w małych firmach, które nie drukują może na skalę produkcyjną, ale na pewno zapełniają tonerem więcej stron niż przeciętny użytkownik domowy. Do tego mamy jeszcze skaner (z rozdzielczością do 1200DPI), z możliwością rozpoznawania tekstu, czy chociażby stary i poczciwy, ale ciągle niezbędny fax. Nie zabraknie oczywiście druku dwustronnego. 

To podstawowe funkcje. Prawdziwe smaczki zaczynają się, kiedy zagłębimy się w detale tego, co opisywana drukarka do zaoferowania. Producent udostępnia opcję o nazwie Zadania Smart Tasks, których głównym zadaniem jest automatyzacja pracy. W jaki sposób? Tworząc nowe zadania, możemy zdefiniować sekwencje wydarzeń, np. jeśli skanujemy dokument, możemy wybrać, by zawsze po wykonaniu operacji lądował on w wybranym miejscu w chmurze (do wyboru są wszystkie popularne usługi).

Do dyspozycji użytkownika oddano także kopiowanie dokumentów oraz zdjęć. Służą do tego dedykowane opcje dostępne z poziomu menu. Zeskanowany plik możemy przetworzyć w różne sposoby i umieścić w wybranych miejscach. Oczywiście wysłać mejlem na wskazany adres, umieścić w folderze sieciowym, wrzucić na SharePointa, bezpośrednio do komputera lub na nośnik USB.

Prócz tego pozostaje nam obsługa faksu oraz drukowania zdjęć z podpiętego dysku przenośnego. Najciekawsze jednak znajduje się w części z aplikacjami. Znajdziecie tam dostęp do wspomnianej chmury, a także kilka innych udogodnień jak np. dostęp do bazy szablonów (gdzie możecie sobie wydrukować wzór kalendarza — świetne!).

HP Smart — drukowanie ze smartfona i nie tylko

Sporo ciekawych i bardzo wygodnych funkcji znajdziecie także w dedykowanej aplikacji mobilnej. Wystarczy zainstalować apkę HP Smart, która pozwoli Wam na kilka udogodnień.

Przede wszystkim będziecie mogli skonfigurować chmurę, niezależnie od tego, czy korzystacie z DropBoxa, Google Drive, czy z Evernote. Prócz tego możecie skanować bezpośrednio za pomocą kamery smartfona, by następnie wybrane pliki wysłać do druku. Co ciekawe, możecie wybrać swoje ulubione zdjęcia, które dostępne są w Waszym smartfonie i uruchomić ich wydruk na drukarce. Na głównej karcie widać również aktualny stan tonerów, które w razie potrzeby możecie domówić.

Integracja z messengerem

Jak to drukowanie przez bota na Messengerze?! Brzmi dość abstrakcyjnie i całkiem niedorzecznie, prawda? Otóż okazuje się, że drukarka umożliwia także drukowanie za pośrednictwem bota HP Print Bot, którego znajdziecie w popularnym Messengerze. Zaprogramowany przewodnik szybko i sprawnie przeprowadzi Was przez proces konfiguracji. Następnie wystarczy już tylko wysłać mu wybrane przez siebie zdjęcia czy dokumenty, które macie na swoim smartfonie, a ten wydrukuje je na Waszej drukarce. Świetne i naprawdę pomysłowe!

Podsumowanie

Jak to wszystko bardzo rozsądne ocenić? Drukarka HP OfficeJet Pro 9023 to kawał bardzo solidnego sprzętu za niewielkie pieniądze, który prócz standardowych funkcji dostępnych dla tego typu urządzeń, daje nam ogromne możliwości. Te z kolei przekładają się na ogromny komfort korzystania i drukowanie dosłownie wszystkiego, z każdego miejsca. Wystarczy mieć przy sobie smartfon. Bez znaczenia czy użyjecie dedykowanej aplikacji, czy… wyślecie zdjęcia do bota na Messengerze!


Artykuł powstał przy współpracy z marką G Media Plus.

Wieści z Rozładowani.pl