Drukarek czy urządzeń wielofunkcyjnych nie przewinęło się wiele przez naszą redakcję. W końcu to urządzenia typowo robocze i w zasadzie ciężko tam o innowacje. Ich głównym zadaniem ma być skanowanie, kopiowanie i drukowanie. Okazuje się, że byłem w wielkim błędzie. Patrząc na to, co oferuje producent OfficeJet Pro 9023, mogę wręcz stwierdzić, że jest odwrotnie.

c06261599

Drukarka od HP to sprzęt dla tych bardziej wymagających. Możliwości są ogromne: drukowanie w dupleksie, skany dwustronne (które można zapisać w chmurze), drukowanie ze smartfona, dedykowana aplikacja i drukowanie… przez bota na Messengerze. To nie żart — wystarczy, że wskażecie, jakie pliki mają zostać wydrukowane.

Czuję się jak dinozaur, a bot zapowiada się naprawdę świetnie. Oczywiście uprzednio należy skonfigurować urządzenie, o czym na pewno poinformuje Was bot na Facebooku, jeśli wejdziecie z nim w interakcję. Co ciekawe pomaga także w konfiguracji, krok po kroku informując, w jaki sposób uruchomić usługę.

Co w pudełku?

Tylko to, co niezbędne. Prócz urządzenia znajdziecie pakiet 4 tuszy, dwa kable zasilające w różnych standardach (europejski i brytyjski), pakę instrukcji w kilku językach. Instalacja tuszy jest banalnie prosta, informuje o tym adnotacja na ekranie, którą widzimy po otwarciu przedniej klapy urządzenia.

IMG 3260

parametry HP OfficeJet Pro 9023

Najważniejsze parametry techniczne urządzenia:

  • Jakość druku w kolorze: Rozdzielczość optymalizowana do 4800 × 1200 dpi przy druku w kolorze na papierze HP Advanced Photo, rozdzielczość wejściowa 1200 × 1200 dpi
  • Technologia druku: Technologia termiczna HP Inkjet
  • Wyświetlacz: Ekran dotykowy o przekątnej 6,75 cm (2,65″) CGD (kolorowy, graficzny)
  • Szybkość procesora: 1,2 GHz
  • Liczba wkładów drukujących: 4 (czarna, błękitna, purpurowa, żółta)
  • Możliwość pracy bezprzewodowej: Tak
  • Łączność: 1 port USB 2.0; 1 port hosta USB; 1 port Ethernet; 1 karta sieci bezprzewodowej Wi-Fi 802.11b/g/n; 2 porty modemu RJ-11

c06261653

Urządzenie jest zaskakująco niewielkich rozmiarów (maksymalny rozmiar: 437 x 520 x 319 mm). Na moim niewielkim biurko się nie zmieści, ale na pewno nie będziecie mieli problemów z jego rozmieszczeniem czy to w domu, czy w biurze.

Warto wspomnieć także o dotykowym ekranie, który jest bardzo czytelny i prosty w użyciu, a co równie ważne obsługuje język polski. Tak samo, jak instalator, który w kilka minut, krok po kroku, przeprowadził mnie przez proces instalacji. Drukarka jest gotowa do użytku, wszystkie aplikacje zainstalowane, a wszystko zajęło kilkanaście minut. Nie ukrywam, że szczególnie ciekawy jestem bota na messengerze, którego chwali się za piękne zdjęcia. Sprawdzę i to. Pełna recenzja wkrótce.

Pełna recenzja HP OfficeJet Pro 9023 już jest!


Materiał powstał przy współpracy z marką G Media Plus.