HP Polska wraz z Fundacją Media 3.0 stworzą ogólnodostępną platformę internetową, która pomoże zarówno uczniom, jak ich nauczycielom rozwijać kompetencje przyszłości niezbędne do funkcjonowania w cyfrowym świecie.

Firma HP i Fundacja Media 3.0 wspólnie tworzą Nową Akademię. To nowa, powszechnie dostępna platforma edukacyjna. Celem obu podmiotów jest dotarcie w 2021 roku do 100 000 użytkowników w całej Polsce. Platforma Nowa Akademia będzie skierowana do różnych grup wiekowych, oferując im naukę w praktyczny i interaktywny sposób.

W ramach Nowej Akademii uczniowie będą mogli zdobyć wiedzę i umiejętności na następujące tematy: ochrona środowiska i przedsiębiorczość dla młodych, umiejętności programowania, związek ICT ze zrównoważonym rozwojem, druk 3D, grywalizacja, start-upy cyfrowe i społeczne, praca z danymi w erze cyfrowej.

R E K L A M A

Wspólna inicjatywa HP i Fundacji Media 3.0 będzie popularyzowana za pośrednictwem szeregu kanałów, takich jak media społecznościowe, szkoły, organy administracyjne i komunikaty partnerów, co zapewni maksymalne i równe szanse wszystkim tym, którzy chcą skorzystać z platformy.

nowa akademia hp

HP wesprze naukę uczniów w Polsce

Głównym sponsorem Nowej Akademii jest firma HP – jeden z liderów branży technologicznej. Poprzez platformę udostępnione zostaną:

  • seria warsztatów (na żywo i nagranych),
  • interaktywne narzędzia do pobrania,
  • ramy metodologiczne.

Wszystko po to, aby zainspirować użytkowników do dalszego rozwoju w danej dziedzinie. Ta inicjatywa stanowi cześć strategii firmy HP, aby stać się najbardziej zrównoważoną i dbającą o równe szanse organizacją technologiczną na świecie. Jest również pochodną misji HP, której celem jest przyspieszenie dostępu do rozwiązań cyfrowych dla 150 milionów ludzi do 2030 r.

Walka z wykluczeniem cyfrowym, działania na rzecz klimatu i praw człowieka – to nie jedyne działania podejmowane przez firmę HP.

Wygrać z wykluczeniem cyfrowym

– Ogromnie zależy nam na tym, aby dzieci i młodzież miały dostęp do edukacji na najwyższym poziomie, a także żeby mogły osiągać jak najlepsze rezultaty w nauce. W HP głęboko wierzymy, że nowe technologie mogą im w tym pomóc, dlatego aktywnie walczymy z wykluczeniem cyfrowym – mówi Andrzej Sowiński, dyrektor HP Polska. – Ogłaszając nasze partnerstwo z Fundacją Media 3.0, jestem pewien, że dzięki tej współpracy zapewnimy program, który dostarczy im nie tylko wiedzy merytorycznej, ale i dobrej zabawy. Nabyte umiejętności z pewnością zaowocują w przyszłości – dodaje.

nowa akademia hp

Wśród treści na platformie Nowa Akademia znajdą się materiały przygotowane lokalnie oraz zasoby usługi HP Life. HP Life to bezpłatny internetowy program szkoleniowy w zakresie umiejętności oferowany przez Fundację HP dla osób w każdym wieku – zarówno przedsiębiorców, jak i studentów.

Twórcy Nowej Akademii udostępnili specjalną ankietę 100 potencjalnym beneficjentom, których odpowiedzi pomogły ekspertom lepiej zrozumieć najważniejsze dla użytkowników tematy. Badanie to było skierowane do nauczycieli borykających się z problemem wykluczenia cyfrowego i braku odpowiedniej edukacji w zakresie umiejętności digitalowych, które widoczne są wśród ich rówieśników, uczniów i rodziców. Wszystkie poruszane na platformie tematy obejmują możliwość uzyskania odpowiedniej certyfikacji oraz dalszego rozwoju kompetencji z pomocą wybranych lokalnych i międzynarodowych partnerów.

– Naszą ambicją jest wspieranie nauczycieli w poszerzaniu dostępu do materiałów dydaktycznych, a tym samym pomoc młodym ludziom w rozwijaniu umiejętności niezbędnych w czasach edukacji online i na przyszłym rynku pracy – tłumaczy Łukasz Żyła, Prezes Fundacji Media 3.0. – Razem z HP Inc. posiadamy doświadczenie, wiedzę i wszystkie niezbędne narzędzia, aby ten cel osiągnąć – dodaje.

Platforma Nowa Akademia wystartuje już 6 września 2021 roku. Jednocześnie rozpocznie się, związany z premierą platformy, hackathon, w którym mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani w wieku 14+. Zadanie konkursowe będzie obejmowało stworzenie oprogramowania związanego z ochroną środowiska, zachęcając konkursowiczów do wykazania się kreatywnością i innowacyjnymi pomysłami. Działania mające na celu uczynienie edukacji bardziej dostępną i skuteczną, mogą pomóc ludziom na całym świecie w zdobyciu lepszej pracy, uruchomieniu małych firm i budowaniu lepszej przyszłości.

Przypomnijmy, że HP zaprezentowało niedawno 3 nowe urządzenia przeznaczone do pracy na systemie Chrome OS, który często używany jest właśnie w edukacji. Są to komputer All-in-One z obracanym ekranem HP Chromebase AiO, chromebook HP Chromebook 2X 11 oraz monitor zaprojektowany dla urządzeń z Chrome OS – HP M24fd USB.