#Hot16Challenge2 podbija polski Internet. Raperzy zbierają na walkę z koronawirusem

Opublikowano 7.05.2020 11:19 -


Taco Hemingway, Quebonafide, Łona, a nawet Norbi, Klocuch czy Dawid Podsiadło - polscy raperzy, twórcy internetowi i inni artyści zmobilizowali się, aby wspólnie pomóc w walce z koronawirusem w ramach tzw. #Hot16Challenge2.

Wyzwanie "Hot 16 Challenge" po raz pierwszy zawładnęło polskim rapem i YouTubem w 2014 roku. Zapoczątkował je raper Solar w odpowiedzi na popularny wówczas "Ice Bucket Challenge". "Hot 16 Challenge" polega na nagraniu swoich 16 wersów i nominowaniu kolejnych uczestników do zrobienia tego samego.

Hot 16 Challenge

Druga edycja wyzwania pod hashtagiem #Hot16Challenge2, która właśnie szturmem wzięła polski Internet, działa na podobnych zasadach. Raperzy oraz inni artyści nagrywają swoje "szesnastki", po czym podają zadanie kolejnym wybranym przez siebie osobom. Utwór na dodatek trzeba stworzyć w przeciągu 72 godzin od nominacji.

Tym razem w ramach akcji pieniądze zbierane są na walkę z koronawirusem. Zbiórka działa na portalu siepomaga.pl. "Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z koronawirusem" - deklaruje raper Solar, który jest odpowiedzialny za zapoczątkowanie również drugiej edycji wyzwania. Do tej pory zebrano prawie 650 000 zł. Celem jest okrągły milion.

Kto do tej pory wziął udział w #Hot16Challenge2?

Aktualnie największą popularnością na YouTube cieszą się wideo nagrane w ramach akcji przez raperów Taco Hemingwaya, Szpaka, Matę oraz Bedoesa. Wyzwanie co ciekawe podjęli w tym roku jednak nie tylko hip-hopowcy, ale także np. youtuber Klocuch oraz piosenkarz Dawid Podsiadło. Swój utwór udostępnił także Norbi.

Wygląda na to, że akcja może zatem w tym roku wyjść poza świat rapu i stać się ogólnopolskim trendem. Nic tylko pogratulować - pomysł jest świetny, a cel w obecnych czasach bardzo potrzebny i szczytny.

#Hot16Challenge2 - Taco Hemingway

#Hot16Challenge2 - Klocuch

#Hot16Challenge2 - Dawid Podsiadło

Wieści z Rozładowani.pl