Kiedyś były to skrypty wyświetlające reklamy. W sumie to dalej są. W jakiś sposób darmowy hosting musi być darmowy. W życiu przecież nie ma nic za darmo. Słyszałem, że nawet w mordę za darmo się nie dostanie, tylko jakoś trzeba zasłużyć.

Gdy przeczytałem regulamin cba towarzyszyło mi uczuci pewnego rozgoryczenia. Jak to wykorzystują przeglądarkę klienta do kopania?! Jak tak w ogóle można?! Po chwili zdrowy rozsądek doszedł do głosu. W sumie, dlaczego nie. No bo jakby nie patrzeć, to darmowe konto musi jakoś na siebie zarabiać. Reklamy ludzie blokują i/lub nie czytają. Skreśl niepotrzebne.

Kryptowaluty są na czasie. Tutaj nie ma dwóch zdań. Dlaczego więc nie wykorzystać części mocy obliczeniowej procesora użytkownika, aby trochę ich wykopać? Trochę to chyba nawet zbyt dużo powiedziane. Patrząc na chłodno i nie ujmując nikomu – jak bardzo popularne serwisy korzystają z darmowych opcji hostingu? Raczej raczkujące, projekt studenckie, stawiam pierwszą stronę, spamerzy etc. Czasy sesji na takich raczej nie są małe, bo jak nad czymś się pracuje, to tak naprawdę ma się to cały czas otwarte gdzieś w tle lub co chwilę tam zagląda.

Myślę, że to mądre posunięcie, jeśli będzie połączone ze zdjęciem banerów reklamowych. Idźmy z duchem czasu :) ja za to cba.pl na pewno hejtować nie będę. Administratorzy na ich forum też chyba nie czują jakiegoś wewnętrznego wstydu z powodu tego, co się na ich darmowych kontach dzieje, zwłaszcza że płatna opcja zaczyna się od nieco ponad 4zł na miesiąc.

Wydaje mi się, że będzie to coraz częstszy proceder w niedalekiej przyszłości.

Info nadesłał czytelnik, za co szczerze dziękujemy!

giphy