Sony zaprezentowało nowy, długi film z rozgrywki w „Horizon Forbidden West”. Przygody rudowłosej Alloy zapowiadają się bardzo ciekawie, a grafika wręcz zwala z nóg.

To, co rzuca się w oczy podczas oglądania nowego trailera „Horizon Forbidden West” to przede wszystkim najpierw oprawa graficzna. Tym razem główna bohaterka przemierza głównie tereny z bujną tropikalną roślinnością. Zostało to zrealizowane w niesamowicie realistyczny sposób – wszędzie jest pełno palm, krzewów i wysokiej trawy, które naturalnie kołyszą się razem z wiatrem. Świetnie wyglądają też przerywniki filmowe, animacja i szczegółowość bohaterów oraz realistyczne oświetlenie. I to wszystko oczywiście w 4K!

W porównaniu z poprzednią częścią – „Zero Dawn” – mamy dostać do dyspozycji o wiele więcej zabawek. Oprócz standardowego łuku, Alloy będzie mieć w ekwipunku także holograficzny spadochron i używać go niczym Link w „The Legend of Zelda: Breath of the Wild”. Będziemy mogli także ujeżdżać obecne w grze maszyno-stwory, pływać pod wodą bez ograniczeń dzięki masce tlenowej czy używać rozbudowanych znaczników terenowych pokazujących np. ścieżkę ucieczki.

Premiera gry jest przewidziana na 2021 rok. Nie znamy jednak jeszcze konkretnej daty. Tytuł ukaże się wyłącznie na konsolach Sony PlayStation – PS4 i PS5.


Posłuchaj nas!