Dziś fanom Twittera chciałbym zaprezentować dość atrakcyjny addon do przeglądarki, za pomocą którego będziecie mogli wysyłać swoje Tweety bezpośrednio z poziomu paska adresu swojej przeglądarki. Jak, dlaczego i po co?

Hootbar, bo taką nazwę nosi dodatek do przeglądarki to nic innego jak mała ikonka Twittera znajdująca się w prawej części paska, w którym wpisujemy adres strony internetowej.


Co ciekawe, Hootbar policzy ile dokładnie znaków pozostało nam do wpisania, by nie przekroczyć cyfry 150 znaków. Doskonałym udogodnieniem jest fakt, że po wpisaniu frazy –post na końcu wpisanego przez nas tekstu, dodatek automatycznie wyśle go na Twittera. Posiada jeszcze jeden ciekawy skrót klawiszowy, jeśli wpiszemy: $$ automatycznie na Twitterze umieści informacji o stronie na której się znajdowaliśmy. To posłużyć może jako świetne narzędzie do polecania ciekawych serwisów internetowych.

W ustawieniach możemy podpiąć kilka kont Twitterowych, co z pewnością będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają rozdwojenie jaźni ;-) Prócz tego, możemy także zdecydować z którego serwisu skracającego linki pragniemy domyslnie korzystać (tylko serwis ow.ly nie wymaga podania loginu i hasła).


Scepty powie, że kolejny niepotrzebny drobiazg obciążający przeglądarkę. Z pewnością będzie miał dużo racji, niemniej fanom Twittera a zarazem posiadaczom przeglądarki Firefox – ten addon z pewnością się spodoba. Polecam, znak jakości lubik.info! :-)


Posłuchaj nas!