HootBar - Twittuj prosto z paska adresu

HootBar - Twittuj prosto z paska adresu

Opublikowano 18.01.2012 8:00 - 2


Zupełnie przypadkowo kolejny wpis związany z paskiem adresu, oczywiście dla jedynej i słusznej przeglądarki Firefox ;-)

Dziś fanom Twittera chciałbym zaprezentować dość atrakcyjny addon do przeglądarki, za pomocą którego będziecie mogli wysyłać swoje Tweety bezpośrednio z poziomu paska adresu swojej przeglądarki. Jak, dlaczego i po co?

Hootbar, bo taką nazwę nosi dodatek do przeglądarki to nic innego jak mała ikonka Twittera znajdująca się w prawej części paska, w którym wpisujemy adres strony internetowej.


Co ciekawe, Hootbar policzy ile dokładnie znaków pozostało nam do wpisania, by nie przekroczyć cyfry 150 znaków. Doskonałym udogodnieniem jest fakt, że po wpisaniu frazy --post na końcu wpisanego przez nas tekstu, dodatek automatycznie wyśle go na Twittera. Posiada jeszcze jeden ciekawy skrót klawiszowy, jeśli wpiszemy: $$ automatycznie na Twitterze umieści informacji o stronie na której się znajdowaliśmy. To posłużyć może jako świetne narzędzie do polecania ciekawych serwisów internetowych.

W ustawieniach możemy podpiąć kilka kont Twitterowych, co z pewnością będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają rozdwojenie jaźni ;-) Prócz tego, możemy także zdecydować z którego serwisu skracającego linki pragniemy domyslnie korzystać (tylko serwis ow.ly nie wymaga podania loginu i hasła).


Scepty powie, że kolejny niepotrzebny drobiazg obciążający przeglądarkę. Z pewnością będzie miał dużo racji, niemniej fanom Twittera a zarazem posiadaczom przeglądarki Firefox - ten addon z pewnością się spodoba. Polecam, znak jakości lubik.info! :-)