Honor po sprzedaży przez Huawei zaczyna coraz śmielej działać na rynku globalnym. Wszystko za sprawą dostępu do sklepu Google, który dla zdecydowanej większości to punkt konieczny w specyfikacji następnego smartfonu, tym bardziej jeżeli rozważamy zakup telefonu za prawie 1800$.

honor magic V 7

Honor Magic V – specyfikacja

Honor Magic V będzie pierwszym składanym urządzeniem tego producenta. Honor zdecydował się na flagową specyfikację urządzenia, pomimo że dopiero zaczyna na tym polu. Sercem urządzenia jest bowiem Snapdragon 8 Gen 1, a więc najmocniejszy aktualnie mobilny procesor na rynku. Procesor ten będzie wsparty przez 12GB pamięci RAM oraz 256/512GB pamięci wewnętrznej. Energii dostarczy akumulator o pojemności 4750mAh z możliwością ładowania mocą 66W. Całość będzie pracowała pod specjalnie przygotowanym systemem Magic UI 6.0

R E K L A M A

Zapewne zastanawiacie się, jak duży jest Honor Magic V, skoro ma tak dużą baterię. Honor Magic V będzie miał wymiary 160,4 x 72,7 x 14,3 mm po złożeniu i 160,4 x 141,1 x 6,7 mm po rozłożeniu. To mniej więcej taki sam rozmiar jak Huawei Mate X2. Jak dla mnie to zdecydowanie za dużo. Sytuacje ratuje wyjątkowo smukły mechanizm otwierania smartfonu.

Magic V będzie miał wewnętrzny wyświetlacz o przekątnej 7,9″ wykonany w technologii OLED o rozdzielczości 2272 x 1984 i odświeżaniu 90Hz. Zewnętrzny z kolei będzie mierzył 6,45″ o częstotliwości 120Hz i również będzie wykonany w technologii OLED.

Na plus względem konkurencji są klasyczne proporcje zewnętrznego ekranu 21:9, choć niestety ucierpiała na tym poręczność, ponieważ telefon jest szerszy.

Aparat selfie będzie występował na zewnętrznej części obudowy oraz wewnątrz. W obu przypadkach będzie to 42Mpx matryca. Niezależnie zatem czy otworzycie Moagic V czy nie, jakość video-połączeń będzie taka sama. Tylne aparaty to 3x 50Mpx + dTOF , z czego ich konfiguracja to aparat główny, szerokokątny oraz dodatkowa matryca poprawiająca jakość zdjęć kamery głównej, której samej w sobie nie będziecie w stanie użyć. Z flagowej specyfikacji zabrakło zdecydowanie obiektywu tele.

Cena – tanio nie będzie

Na ten moment są nam znane ceny tylko na rynek Chiński, ale po ich przeliczeniu otrzymamy:

  • Honor Magic V 12/256GB – 1600$
  • Honor Magic V 12/512GB – 1750$

Choć sam smartfon zapowiada się naprawdę dobrze, nie widzę dla niego rynku w Europie przy takiej cenie. Jego specyfikacja, choć mocna, nie tłumaczy ceny, która po doliczeniu podatków będzie wyższa niż Samsung Fold 3. Może i dobrze, że nie wiadomo czy trafi on na nasz rynek. Jeżeli jednak bylibyście zainteresowani zakupem wiedzcie, że Honor Magic V wystąpi w 3 wersjach kolorystycznych – czarny, biały oraz z wykończeniem skórą.