Hej, mamy nowy rok - zaktualizuj stopkę na stronie

Hej, mamy nowy rok – zaktualizuj stopkę na stronie

Opublikowano 8.01.2016 13:14 - 10


Mówią, że wszechświecie są dwie stałe: głupota i podatki. Zarówno jedno i drugie jest z nami od zarania dziejów i pewnie pozostaną po jego kres. Oczywiście listę tą można mocno rozbudować, bo stałych jest z pewnością wiele więcej, jednak nie taki mój dzisiejszy cel. No może jeden wyjątek: rok w stopce.

Co roku obiecuje sobie, że w końcu dodam tam polecenie PHP: date(); z rokiem jako parametrem, ale ciągle mi się nie udaje. Jestem jednak wytłumaczony, bo moja stopka jest pobierana z ustawień szablonu ;-) Jeśli jednak jakaś nieznana siła wymusza na Was by zmieniać ten element daty co roku ręcznie, to czas jej się przeciwstawić. Problem ten znika po wsze czasy, po zastosowaniu w Twoim WordPressie lub innej stronie stworzonej w oparciu o PHP:

[php]<?php echo date("Y"); ?>[/php]

Jeśli jednak potrzebujesz innego rozwiązania, nieco bardziej uniwersalnego, to gorąco polecam stronę updateyourfooter.com, która daje Ci dwa gotowe rozwiązania problemu. Jednym jest wspomniany kod powyżej, a inny – nieco bardziej uniwersalny przygotowany w JS, który będzie działał niezależnie od środowiska Twojej strony WWW.

Nie zwlekaj, popraw swoją stopkę! ;-)

PS A teraz przyznać się, kto z Was pamiętał?

Wieści z Rozładowani.pl