Pojawia się coraz więcej aplikacji, które dostarczają użytkownikom iOS 14 widgety na główny ekran. Kolejną będzie Spotify.

iOS 14 przyniósł użytkownikom iPhone’ów kilka ciekawych nowości. Jedną z nich są widgety na ekranie głównym, które na Androidzie goszczą od wielu lat. Tym samym zaczął się „bum” na przerabianie pulpitów iOS, jak kiedyś na Androidzie. Deweloperzy prześcigają się w dostarczaniu nowych ciekawych wigetów, a użytkownicy wykorzystują „Skróty” do zmieniania ikon aplikacji. Jak pisałem, przypomina mi to modę, która była kilka lat temu na Androidzie. Wracając jednak do tematu widgetów, do grona aplikacji oferujących takie rozwiązanie na iOS 14 ma wkrótce dołączyć Spotify.

spotify widget 1

Spotify przygotowuje widgety na iOS 14

Jak podaje serwis 9to5Mac Spotify pracuje nad własnymi widgetami na ekran główny w iOS 14. Póki co, mają być dostępne dwa widgety. Jeden mniejszy, drugi na całą szerokość ekranu. 9to5Mac wskazuje, że na mniejszym ma być widoczna jedna okładka ostatnio odtwarzanego utworu. Z kolei na większym umieszczone zostaną 4 grafiki. Po kliknięciu w widget ma być uruchomiona aplikacja.

spotify widget 2

spotify widget 3

Picture in Picture na YouTube możliwy przez przeglądarkę

Inną z nowości, jaką umożliwił iOS 14 jest tryb Picture in Picture. Skorzystać z niego można, chociażby przy oglądaniu filmów na Netflixie. Niestety aplikacja YouTube nie udostępnia takiego rozwiązania.

Możliwe jest za to oglądanie YouTube na iPhone w trybie Picture in Picture poprzez przeglądarkę. Co prawda, zaraz po wydaniu iOS 14 pojawiły się informacje, że YouTube wycofał się z takiej możliwości. Jednak po udostępnieniu wersji 14.0.1 zauważono, że opcja ta została przywrócona. Sprawdziłem, faktycznie działa. Testy wykonałem na Safari oraz Chrome, a screeny możecie zobaczyć jako uzupełnienie tego tekstu.

Więcej na ten temat możecie przeczytać we wpisie: iOS 14.0.1 – Picture in Picture wraca do YouTube, ale tylko w przeglądarce

Aplikacje domyślne w iOS 14

Najnowszy system od Apple pozwala również na zmianę domyślnych aplikacji do obsługi maili oraz przeglądarki. Już teraz można ustawić Sparka, Gmaila, Outlooka jako domyślnego klienta poczty. Natomiast Chrome, Edge, DuckDuckGo oraz Brave mogą być przeglądarkami domyślnymi.

Źródło: 9to5Mac